„Ivy Bridge“ procesorių flagmanas – keturių branduolių „Core i7-3770K“, veikiantis 3,5 GHz taktiniu dažniu („Turbo Boost“ režimu – 3,9 GHz).
Iš devynių stacionariems kompiuteriams skirtų „Ivy Bridge“ procesorių keturi yra priskiriami energiją taupančiųjų klasei: tai „Core i7-3770T“, „Core i7-3770S“, „Core i7-3550S“ ir „Core i7-3450S“. Pirmasis naudoja 45 W, o „S“ serijos versijos – 65 W. Šių procesorių energijos taupymas labiausiai jaučiamas esant maksimalioms apkrovoms (kaip tai buvo ir „Sandy Bridge“ taupiųjų versijų atveju).
„Intel“ taip pat pristatė penkis 4 branduolių „Ivy Bridge“ procesorius, skirtus nešiojamiesiems kompiuteriams. Visi jie skirti naudojimui galinguose nešiojamuosiuose kompiuteriuose ir naudoja 55 W energijos.
Šių metų gegužės-birželio mėnesiais „Intel“ ketina pristatyti dar 10 procesorių modelių, kurie priklausys „Core i5“, „Core i3“ ir „Pentium“ serijoms. Dviejų branduolių „Ivy Bridge“ modeliai, skirti antrosios kartos „ultrabook“ kompiuteriams, pasirodys kiek vėliau šį pavasarį. Jų kainos, perkant partijomis po 1 tūkst. vienetų, sieks 250–317 dolerių.
„Intel“ ir kompiuterių gamintojai tikisi, kad naujieji procesoriai paskatins naują asmeninių kompiuterių pardavimų bangą. „Intel“ asmeninių kompiuterių padalinio vadovas Kirkas Skaugenas pažymėjo, kad „Ivy Bridge“ impulsas stebina. „Kuriama daugiau nei 300 mobiliųjų produktų ir kiek daugiau nei 270 stacionarių sistemų“, – teigė jis.
„Intel“ jau pastatė tris gamyklas, kurios skirtos naujų mikroschemų gamybai, o ketvirtoji pradės veikti šių metų pabaigoje. K.Skaugeno teigimu, tai pati greičiausia naujo „Intel“ technologinio proceso plėtra. „Tiekimas bus maždaug 50 proc. didesnis, nei ankstyvuoju tiekimo periodu buvo tiekiami „Sandy Bridge“ procesoriai 2011 metais. Ir mes vis tiek negalime patenkinti poreikio, su kuriuo susidūrėme“, – pažymėjo jis.
Tie asmeninių kompiuterių vartotojai, kurie naudojasi tik integruotais grafikos procesoriais (GPU), pasirodžius naujoms mikroschemoms pajaus didžiausią naudą, kadangi šioje srityje buvo pasistūmėta labiausiai. „Intel“ atstovas pažymi, kad integruoto GPU sparta žymiai išaugo, palyginus su „Sandy Bridge“ integruotu grafiniu procesoriumi.
„Ivy Bridge“ esančiame GPU pagaliau atsirado „DirectX 11“ ir bendro pobūdžio skaičiavimų technologijos „OpenCL 1.1“ palaikymas, taigi galima tikėtis žymaus spartos prieaugio tam tikrose užduotyse. „Ivy Bridge“ taip pat suteiks galimybę aparatiniame lygmenyje dekoduoti aukštos raiškos vaizdo medžiagą iki pat „4K“ raiškos (kai kurios kameros gali filmuoti 3840 x 2160 tšk. raiška, o tai yra keturis kartus daugiau, nei dabartinis „Full HD“).
Bene svarbiausias klausimas – kiek „Ivy Bridge“ spartos atžvilgiu atitrūko nuo „Sandy Bridge“. Tai galite įvertinti peržvelgę „Xbitlabs“ apžvalgą.
Be jokios abejonės, „Ivy Bridge“ – tai užtikrintas evoliucinis žingsnis pirmyn. Nors principinių skirtumų nuo „Sandy Bridge“ atstovų, kalbant apie spartą, niekas ir nežadėjo, „Intel“ inžinieriai sugebėjo suteikti 22 nm procesoriams maždaug 10 proc. didesnį našumą nei 32 nm atstovų.
Žinoma, tai pasiekta ne tik dėl pakeistos architektūros, bet ir dėl padidinto taktinio dažnio. Tačiau tai nėra taip svarbu, kadangi trečios kartos „Core“ modeliai kainuoja ne brangiau, nei „Sandy Bridge“ linija, kurią „Ivy Bridge“ ir pakeis.
Pagrindinis akcentas, kaip galėjome matyti iš „Ivy Bridge“ naujovių, yra šių procesorių naudojimas mobiliosiose sistemose, kurioms trečioji „Core“ karta ir skirta. Stacionarių kompiuterių savininkams naujų 22 nm procesorių nauda yra specifinė, tačiau ir jie negalės naujokams reikšti pretenzijų.
Matyt, vienintelė kategorija žmonių, kurie gali būti nepatenkinti „Ivy Bridge“ galimybėmis –spartinimo gerbėjai. Taktinio dažnio kėlimo potencialas, pasirodo, ne toks didelis, kaip buvo galima tikėtis iš 22 nm sprendimų.
Tiesa, dar labiau laukiama „Haswell“ architektūros procesorių, kurie pasirodys 2013 metais. „Intel“ žada, kad „Haswell“ procesorių energijos suvartojimo lygis ramybės būsenoje bus maždaug 20 kartų mažesnis, nei tai gali pasiūlyti jos dabartiniais sprendimai. Ši technologija bus palaikoma operacinėje sistemoje „Windows 8“ ir, pavyzdžiui, kompiuteris galės atsisiųsti el. paštą ar sisteminius atnaujinimus būdamas gilaus miego būsenoje.