Kibernetinio saugumo ekspertai iš įmonės „Kaspersky Lab“ išsiaiškino, kad programišiai pogrindiniame forume prekiauja naudoti paruošta piktybine programine įranga „Cutlet Maker“, kurią kiekvienas norintis gali įsigyti už maždaug 5000 JAV dolerių.
Slapto forumo žinutėje pateikiamas trumpas šios vagysčių programinės įrangos aprašymas ir detalios naudojimo instrukcijos, paaiškinančios įsilaužti į įvairius bankomatų modelius per gamintojų programinę sąsają, apeinant šiuos bankomatus įsigijusių bankų įrangą.
Tad piktybinė programa tiesiogiai nesąveikauja nei su banku, nei su to banko klientų sąskaitomis, o tiesiogiai įtikina tam tikrų gamintojų bankomatus „atsiverti“ ir atiduoti pinigus be oficialaus leidimo.
Naudojimo instrukcijoje užsimenama ir apie jau pagarsėjusią tarptautinės plėšikų grupuotės naudotą bankomatų apiplėšinėjimo įrangą „Tyupkin“, kurią „Kaspersky Lab“ išanalizavo dar 2014 metais. „Tyupkin“ vagims leido uždirbti milijonus eurų Europoje ir už jos ribų.
Piktybinės programinės įrankių pakete yra jau minėtoji „Cutlet Maker“ - pagrindinis paketo elementas, „Stimulator“, skirtas apvaginėjamo bankomato grynųjų pinigų kasečių būsenai nustatyti ir „c0decalc“ - paprasta terminalo pagrindo programėlė, generuojanti pagrindinės programos slaptažodį. Be to programėlės kūrėjas žada suteikti visą techninę pagalbą ir vagystės procedūros instrukcijas.
Anot „Kaspersky“ ekspertų, „Cutlet Maker“ veikimo principai rodo, kad vagystei iš bankomato su šiuo paketu reikalingi du žmonės, be to, bus reikalingas ir grąžtas, reikalingas norint gauti prieigą prie bankomato USB jungties, per kurią gaunama prieiga prie vagis dominančio turinio.