Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Iš dėžutės ištraukus: vertiname telefoną HTC „ChaCha”

Jau daugelį kartų rašėme apie tai, kad šiuolaikinis mobilusis telefonas toli gražu nebėra vien tik skambinimui skirtas prietaisas. Ir štai, mūsų rankose – išmanusis telefonas, kuris tiesiog įkūnija šią mintį. Tai naujasis HTC prietaisas žaismingu pavadinimu „ChaCha“.
HTC
HTC / TELE2 nuotr.
Temos: 1 „HTC“

 Kokias asociacijas sukelia pavadinimas – šokio „Ča-ča-ča“? Linksmo kvatojimo? Nerūpestingo plepėjimo (angl. „chat“)? Galime drąsiai sakyti, kad visas šias asociacijas išmanusis telefonas pateisina – jį įsijungus smagu ir šokti, ir (ypač) linksmai bendrauti.

HTC „ChaCha“ nustebina vos tik ištrauktas iš dėžutės – į akis krenta neįprastas, kiek lenktas telefono korpusas. Dėl to pojūtis paėmus telefoną į nepratusią ranką iš pradžių kiek keistas, tačiau pridėjus ir antrą ranką, „ChaCha“ delnuose atsigula lyg čia buvęs. Tai visiškai suprantama – telefonas turi QWERTY klaviatūrą, puikiai pažįstamą visiems kompiuterių naudotojams. Žinoma, mygtukai kiek mažesni, tačiau malonūs liesti, neslidūs ir patogiai kilstelėti į viršų. Net neabejojame, kad telefonas puikiai tinka rašyti tekstus. Bet prie to dar grįšime kiek vėliau.

Nuimame baterijos dangtelį – jis nuslenka gana lengvai, galima nesibaiminti kad neatsargesnis judesys ar stipresnis paspaudimas telefoną sulaužys. Viduje randame bateriją, vietą SIM kortelei ir 2 gigabaitų talpos MicroSD kortelę. Vadinasi, telefone iš karto galima saugoti padarytas nuotraukas, persikelti mėgstamą muziką ir nusiteikti šokiui – kartu su aparatu pridedamos HTC ausinės yra gana patogios ir netgi stilingos.

Pradedame krauti telefono bateriją ir įjungiame prietaisą. Nors palyginti su kitais išmaniųjų telefonų modeliais ekranas nedidelis, 2,6 colių įstrižainės, vaizdas jame ryškus ir gerai matomas. Tai užtikrina 480 x 320 taškų HVGA jutiklinio ekrano raiška. Iš ekrano mums moja žaliasis „Android“ robotukas – telefone įdiegta 2.3 „Gingerbread“ operacinė sistema. Tie, kurie iki šiol naudojotės „Android“ telefonais, naująjį „ChaCha“ „prisijaukinsite“ be jokių sunkumų. Jų neturėtų kilti ir tiems skaitytojams, kuriems šis telefonas – pirmoji pažintis su „Android“. Ši operacinė sistema „draugiška“ vartotojui ir lengvai perprantama, o patogi vartotojo sąsaja HTC „ChaCha“ telefone viską tik dar palengvina.

Vis dėlto, šiek tiek nusiminėme telefone neradę meniu lietuvių kalba, kuo gali pasipuikuoti, pavyzdžiui, išmanusis telefonas „Huawei U8500“. Tačiau tai – bene vienintelis į akis kritęs šio telefono trūkumas, kuris daugeliui poliglotų Lietuvos vartotojų – anaiptol ne trūkumas.

Tad geriau pakalbėkime apie privalumus. Pačioje „garbingiausioje“ telefono klaviatūros vietoje įsitaisęs mėlynas mygtukas su socialinio tinklo „Facebook“ logotipu. Sakoma, šis mygtukas itin pradžiugino tinklo įkūrėją Marką Zuckerbergą. Pradžiugins jis ir tuos, kurie be „Facebook“ nebeįsivaizduoja savo gyvenimo – vienas šio mygtuko paspaudimas, ir jūs pasiekiate savo profilį tinkle. Galite tuojau pat ką nors parašyti savo draugams arba įkelti nuotraukas, kurias ką tik padarėte telefonu.

Fotografuoti išmaniuoju telefonu HTC „ChaCha“ tikrai smagu. Prietaisas aprūpintas 5 megapikselių kamera – tai tikrai neblogai telefonui. Kelios padarytos nuotraukos pradžiugino ryškiomis spalvomis ir kontrastu, tačiau fotografuodami šiuo, kaip ir bet kuriuo kitu telefonu, nepamirškite pasirūpinti apšvietimu, nes kadrai, padaryti ryškioje šviesoje ir prieblandoje išėjo šiek tiek „išplaukę“.

Kapstomės toliau – telefone rasite visas programėles, be kurių neįsivaizduojame šiuolaikinių išmaniųjų telefonų. Jų HTC „ChaCha“ įdiegta daugiau kaip 40. Programėlės patogiai išdėliotos keliuose languose – tarsi atskiruose stalčiuose, kuriuos atidarę greitai rasime reikalingą aplikaciją. Paiešką dar palengvina funkcija „Frequent“ („dažniausios“), parodanti dažniausiai naudojamas programėles, tad mėgstamų aplikacijų nereikės ilgai ieškoti.

Kalbant apie programėles – mus itin nudžiugino telefone įdiegta aplikacija „Mirror“ („Veidrodėlis“). Įjungiate ją, ir mažytė kamera, įtaisyta telefono priekinėje pusėje, ekranėlyje rodo jūsų veidą. Tai paskatino susimąstyti, ar tik ne į moteriškąją vartotojų dalį taikėsi gamintojai kurdami šį telefoną?
Tačiau bene didžiausią įspūdį paliko „ChaCha“ klaviatūra. Naudotis ja – tikras malonumas. Mygtukai išdėstyti patogiai, ir labai nedidelė tikimybė, kad vienu metu netyčia spustelėsite du klavišus, taip sujaukdami rašomą tekstą. Esame tikri, kad šis išmanusis telefonas puikiai tinka svajojantiems pagerinti greitojo SMS rašymo rekordą.

Be abejo, nepamirškime svarbiausios telefono funkcijos – skambinimo. Bandant HTC „ChaCha“ teko nemažai juo kalbėti. Pastebėjome, kad nepaisant kiek neįprastos formos (o gal kaip tik dėl to), telefonas gerai priglunda prie ausies. Juo patogu tiek kalbėti pačiam, tiek klausyti pašnekovo.

Gana intensyviai plepėdami ir naršydami internete naujuoju telefonu (juo naršyti galima tiek 3G, tiek „Wi-Fi“ tinkluose), atkreipėme dėmesį į bateriją. Ją krovėme maždaug dvi valandas, o po dienos naudojimo baterija dar tebeturėjo apie 60 proc. energijos. Geras rezultatas išmaniajam telefonui – šį privalumą pažymi ir užsienio apžvalgininkai.

Visą laiką, kol naudojomės telefonu, neapleido viena įkyri mintis – ką gi jis primena? Galiausiai suvokėme – ogi jau spėjusius plačiai pagarsėti išmaniuosius „Blackberry“ telefonus. Vis dėlto, jei pastarųjų gamintojai daugiau taikosi į solidžius verslininkus, tai „ChaCha“ turėtų patikti jaunatviškiems, dinamiškiems ir daug bendraujantiems vartotojams. Įdomus dizainas, patogi vartotojo sąsaja ir bendravimui socialiniuose tinkluose pritaikyta klaviatūra (ypač – „Facebook“ mygtukas) leidžia šį modelį vadinti tikru „sociofonu“.

Jau niežti rankos patiems išbandyti šį prietaisą? Naująjį HTC „ChaCha“ galima įsigyti mūsų salonuose ir internetu.

Jau išbandėte HTC „ChaCha“? Pasidalinkite savo įspūdžiais!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų