Išaiškėjo, kad JAV naftos ir dujų pramonė teršia kur kas labiau nei norima parodyti

Naujausias tyrimas rodo, kad Jungtinių Amerikos Valstijų Aplinkos apsaugos agentūra (EPA) oficialioje statistikoje galėjo sumažinti oficialius išmetamųjų teršalų kiekius net 60 procentų.
JAV netrukus gali tapti didžiausia naftos gavėja pasaulyje
JAV naftos pramonė / „Scanpix“ nuotr.

Naujausiu tyrimu nustatyta, kad JAV naftos ir dujų pramonė kasmet į aplinką išmeta 13 mln. tonų metano, o tai yra gerokai daugiau, nei oficialiai skelbia EPA.

Tyrėjai iš Nacionalinės vandenyno ir atmosferos administracijos (NOAA) – tai dar vienas JAV vyriausybės departamentas – bendradarbiavo su Kolorado universiteto mokslininkais. Tyrimui panaudoti matavimai, kurie buvo atlikti daugiau kaip 400 skirtingų vietų. Pastarosios apėmė šešis naftos ir dujų baseinus bei antrinę infrastruktūrą. Aplinkos apsaugos fondas (EDF) organizavo mokslinius tyrimus ir buvo surinkta ekspertų komanda, kurią sudarė mokslininkai iš 16 skirtingų viso pasaulio institutų.

Tad iš kur toks didelis duomenų apie išmetamuosius teršalus neatitikimas? Dėl to kaltas nutekėjimas. Mokslininkai nustatė, kad dauguma išmetamų teršalų atsirado dėl netinkamos įrangos, gedimų, ar „neįprastos“ eksploatavimo sąlygų įvairovės. Tyrėjai skelbia, kad metano dujų nutekėjimai yra tokie dideli, jog sukelta žala prilygsta visos JAV anglies pramonės 2015 metais sukeltam aplinkos žalos mastui.

„Šis tyrimas šiai dienai pateikia aiškiausią įvertinimą, kokią žalą klimato kaitai JAV daro naftos ir dujų pramonės veikla. Tai dešimties metų tyrimų kulminacija, prie kurios prisidėjo mokslininkai iš visos šalies“, – sakė vienas iš tyrimo autorių Jeffas Peischlas.

Šie metano nutekėjimai nėra vien tik aplinkosauginė problema, tai yra ir milžiniški nuostoliai kompanijų savininkams. Pasak Aplinkos apsaugos fondo, metano nuotėkio vertė yra apie 2 mlrd. JAV dolerių. Tokio metano kiekio būtų užtekę šildyti 10 milijonų namų.

„Iš tiesų gamtinių dujų išmetimai gali būti gerokai sumažinti, jei tik bus tinkamai kontroliuojami. Nustačius didžiausias nuotėkio vietas galime stipriai sumažinti emisijų kiekius“, – teigė tyrimo bendraautoris, NOAA mokslininkas Colmas Sweeney.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų