„Mintis sukurti tokį robotą kilo maždaug prieš ketverius metus. Idėja buvo sukurti robotą, kuris rytais priskintų iš darželio gėlių, sukomponuotų puokštę ir sakydamas komplimentus įteiktų žmonai“, – apie robotą sakė idėjos autorius Sigitas Mankus.
„Šiuolaikiniai robotai dabar yra plačiai taikomi gamybos pramonėje, jie yra siunčiami į kosmosą tirti Marso paviršių, Japonijoje dalinai prižiūri senjorus ir atlieka dar daugiau įvairių funkcijų. Tačiau buvo keista sužinoti, kad iš pažiūros paprasto gėlių puokštės komponavimo uždavinio negalėjo išspręsti nei vienas šiuolaikinis robotas. Puokštės rinkimas yra sudėtingas, kruopštus ir santykinai daug tikslumo reikalaujantis darbas, kurį gali atlikti netgi ne kiekvienas žmogus.
Norint sukurti robotą floristą, reikėtų išnaudoti robotizuotas sistemas, taikomas mikrochirurgijoje, kurioje net nedideli mikronų eilės judesiai gali nulemti žmogaus likimą. Tačiau minėtos sistemos yra pernelyg brangios, o jų atsipirkimo laikas būtų per ilgas. Todėl reikėjo surasti kompromisą tarp roboto kainos ir pagamintos puokštės „grožio“, – pasakojo gėlių salono „Tarp gėlių“ bendraturtis S.Mankus.
Robotą sukurti padėjo Kauno technologijos universiteto mokslininkai-inžinieriai Justinas Urbaitis ir Vidas Raudonis.
Sistemą sudaro roboto ranka, padėties jutikliai ir dedikuota programinė įranga. Robotas septynių variklių ranka formuoja puokštę čiuptuvais suimdamas gėlės žiedą jį įsmeigdamas į vazoną. Ateityje roboto floristo dar laukia keli techniniai virsmai. Robotas bus aprūpintas specialia jutiklių matrica, kuria bus galima nustatyti, ar žiedas yra paruoštas komponavimui, kompiuterine rega, kuria bus galima kurti puokštes iš skirtingų spalvų žiedų.