Tačiau nors ir naujovės skamba tikrai įdomiai bei pompastiškai, šiandien apžvelgsime dažniau realybėje sutinkamus prietaisus. Tai dar prieš parodą pristatyti, beveik daugeliui prieinami, naujieji „Galaxy A (2017)“ klasės „Samsung“ mobilieji telefonai bei naujausias ir galingiausias „Snapdragon 835“ mobilusis procesorius, kuris darbuosis didelėje dalyje šiais metais pasirodysiančių išmaniųjų telefonų.
Pietų Korėjos elektronikos milžinas „Samsung“ išleido pirmuosius telefonus nuo dar vis mįslingos ir nesėkmingos istorijos su „Galaxy Note 7“. Nors tai ir nėra aukščiausio segmento atstovai, bet naujieji „Galaxy A (2017)“ atskleidžia kryptį, kuria šiais metais judės „Samsung“. Žinoma, tuo pat metu būdami ir neblogais vidutinės klasės telefonais.
Naujoji „Galaxy A“ šeima gavo „IP68“ klasės atsparumą dulkėms ir vandeniui, pirštų antspaudų skaitytuvą, bei naujojo tipo „USB-C“ jungtį, į kurią įkrovimo laidą galima įdėti iš bet kurios pusės, o akumuliatoriaus įkrovimas vyksta greičiau. Metalinis rėmelis bei 3D stiklo galinė panelė suteikia šiems telefonams solidumo ir tvirtumo įspūdį.
Visi trys „Galaxy A“ atstovai turės „Android 6.0.1 Marshmallow“ operacinę sistemą, „Super AMOLED“ technologijos ekranus bei begalę jutiklių, kurie jau mažai ką stebina – akcelerometrą, šviesos jutiklius, barometrą, magnetometrą bei artumo jutiklį. Ryšius užtikrins „4G LTE“, „Wi-Fi 802.11ac“, „Bluetooth v4.2“ ir „NFC“ technologijos. Galima bus rinktis variantus su viena arba dviem SIM kortelėmis.
Pigiausiojo „Samsung Galaxy A3 (2017)“ vaizdus rodys 4.7 colių aukštos raiškos (720x1280 pikselių) „Super AMOLED“ ekranas, o skaičiavimus atliks 1.6 GHz, aštuonių branduolių procesorius, kartu su 2GB operatyviosios atminties. Optinius įrenginių gamą sudarys galinis f/1.9 diafragmos fotoobjektyvas su 13 megapikselių jutikliu ir blykste, o priekinės kameros jutiklis bus 8 megapikselių. Šis išmanusis galės sutalpinti 16GB informacijos vidinėje atmintyje, o jei to nepakaks – yra vieta iki 256GB talpos „microSD“ kortelei.
Vidurinysis šios šeimos atstovas „Samsung A5 (2017)“ turės 5.2 colių full-HD (1080x1920) „Super AMOLED“ ekraną ir yra varomas 1.9 GHz aštuonių branduolių procesoriaus, kuris suporuotas su 3GB RAM. Vaizdus fiksuos galinė kamera su 16 megapikselių jutikliu ir f/1.9 diafragmos objektyvu, tokių pačių charakteristikų bus ir priekinė kamera. Įrenginys galės pasiūlyti 32GB vidinės atminties ir lizdą atminties kortelei. Energiją tieks 3000mAh talpos baterija.
Galiausiai, brangiausiasis „Samsung Galaxy A7 (2017) nuo „A5“ skirsis tik puse colio didesniu ekranu bei talpesne baterija. Numatoma, jog šių telefonų kaina Europoje sieks atitinkamai maždaug 360, 450 ir 520 eurų. Tiesa, „Samsung“ A7 modelio Europos rinkai oficialiai siūlyti neketina.
„CES 2017“ parodoje taip pat buvo pristatytas ir naujasis „Snapdragon 835“ mobilusis procesorius, kurio dėka veiks entuziastų ypač laukiamas „Samsung Galaxy S8“ bei dauguma kitų aukščiausios klasės išmaniųjų.
Tai – pirmasis procesorius, kurio gamybai amerikiečių bendrovė „Qualcomm“ naudoja naują, 10nm gamybos technologiją, kuri atneš įvairius patobulinimus, įskaitant efektyvumo bei galios didėjimą, o jie nulems ilgesnį baterijų darbo laiką.
Ši mikroschema ypač maža ir talpina 3 milijardus tranzistorių. Ji mažesnė plotu nei vidutinis žmogaus nagas ir plonesnė nei plaukas. Tai turėtų atverti galimybes gaminti dar plonesnius telefonus, dėti dar didesnes ir talpesnes baterijas ir tuo pačiu užtikrinti ilgesnį telefono veikimo laiką. (Žemiau matomas naujasis procesorius šalia senesnio ir didesnio „Snapdragon 820“)
Naujoji mikroschema rodo 20 proc. geresnius našumo rezultatus nei pastaruoju metu gamintas „Qualcomm“ pasididžiavimas „Snapdragon 820“, kurį galite rasti išardžius „Samsung Galaxy S7“, ar „Oneplus 3“. Veikdamas didžiausiomis apkrovomis, naujausiasis „Snapdragon“ procesorius demonstruoja 25 proc. greitesnį grafikos elementų generavimą ir 50 proc. mažesnį energijos suvartojimą, lyginant su kiek senesniu „Snapdragon 801“, kuris buvo naudojamas tokiuose telefonuose kaip „Samsung Galaxy S5“ ir „HTC M8“.
Minėtą perpus geresnį energijos vartojimo efektyvumą prieš „Snapdragon 801“ lemia panaudotų naujovių visuma. Iš esmės, 10nm technologija leidžia optimizuoti įvairių užduočių siuntimą į skirtingas mikroschemos dalis – CPU, GPU ar DSP (Digital Signal Processor) – naudojant naująją „Symphony System Manager“ kompiliavimo struktūrą.
„Mūsų naujasis aukščiausios klasės procesorius buvo kuriamas atsižvelgiant į vis didėjančius mobilios virtualios realybės bei visur reikalingų įvairių ryšių reikalavimus, tuo pat metu leidžiant gamintojams dar labiau varijuoti įvairiais, dar plonesniais ir lengvesniais mobliųjų telefonų dizaino sprendimais“ – taip teigė Cristiano Amon‘as, bendrovės „Qualcomm“ viceprezidentas.
Kaip ir galima tikėtis, „Snapdragon 835“ yra pats greičiausias ir efektyviausias „Qualcomm“ procesorius šiuo metu, todėl „Android“ išmaniųjų entuziastai šiais metais turėtų ieškoti prietaisų būtent su šia mikroschema.
Parengė www.fortakas.lt