Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Išmaniųjų apyrankių aukso amžius: kas lemia šių įrenginių populiarumą?

Kartu su nešiojamų įrenginių populiarumo banga kyla ir išmaniųjų apyrankių bumas – šių įrenginių pardavimai pastaruosius kelerius metus stabiliai auga ir per artimiausią laikotarpį kristi neturėtų. Skaičiuojama, kad 2028 m. šios rinkos vertė sieks maždaug 115 mlrd. JAV dolerių – beveik keturis kartus daugiau nei praėjusiais metais.
Išmanusis laikrodis
Išmanusis laikrodis / „Bitės“ nuotr.

Ekspertai teigia, kad išmaniųjų apyrankių populiarumą lemia didėjantis žmonių dėmesys sveikatai, aktyvesnis gyvenimo būdas ir daugiafunkciškumo tendencijos.

„Išmaniosios apyrankės šiandien yra sporto ir sveikos gyvensenos palydovės, ant riešo talpinančios begalę funkcijų – nuo širdies ritmo ir deguonies kiekio kraujyje matavimo iki įvairių sporto režimų. Tam, kam anksčiau prireikdavo specialių matuoklių, aparatų, įrenginių ar programėlių, šiandien pakanka nedidukės apyrankės ant riešo. Būtent tai ir lemia neįtikėtiną šių įrenginių rinkos augimą, kuris per kelerius ateinančius metus bus skaičiuojamas kartais“, – sako Urtė Eidžiūnaitė, „Huawei“ produktų vadovė Lietuvoje, ir plačiau pasakoja apie išmaniųjų apyrankių populiarumo priežastis.

Grįžta aktyvus gyvenimo ritmas

Įtemptoje ir užduočių perkrautoje kasdienybėje išmaniosios apyrankės tampa kasdieniais pagalbininkais ant riešo, padedančiais kasdienes funkcijas atlikti lengviau. Todėl aktyviai gyvenantiems šiuolaikiniams žmonėms šiandien itin pasitarnauja ir jų tarpe tampa populiarios.

„Apyrankėmis dažnai galima valdyti išmaniojo telefono kamerą, muzikos grotuvus, jų pagalba rasti kažkur nukritusius ar netikėtose vietose paliktus išmaniuosius telefonus. Be to, apyrankės sinchronizuojamos su išmaniuoju telefonu ir leidžia matyti įeinančius skambučius, žinutes ar socialinių tinklų pranešimus. Visa tai padeda patogiai naudotis kasdien ypač reikalingomis funkcijomis ir taip apyrankė tampa ne tik sportui skirtu laikrodžiu, bet iš tiesų multifunkciniu įrenginiu“, – sako U.Eidžiūnaitė.

Pasauliui laisvinantis iš saviizoliacijos ir ekonomikai atsigaunant, aktyvus gyvenimo būdas ir vėl taps norma, tad ekspertai spėja, jog tokių ar panašių įrenginių populiarumas dar labiau augs. Išmaniųjų apyrankių kūrėjai stebėdami šias tendencijas atitinkamai tobulina savo produktus – pavyzdžiui, „Huawei Band 6“ apyrankė turi greito įkrovimo funkciją, su kuria apyrankę įkrovus 5 minutes, ji veiks ištisas dvi dienas. O įrenginį įkrovus pilnai, juo įprastai galima naudotis iki 2 savaičių.

123RF.com nuotr./Maratonas
123RF.com nuotr./Maratonas

Augantis dėmesys sveikatai

Visame pasaulyje žmonės šiandien savo sveikatai skiria vis daugiau dėmesio. Ne tik dėl spartėjančio kasdienybės ritmo, bet ir dėl besibaigiančios priverstinės saviizoliacijos, kuri paskatino pagalvoti apie savo savijautą ir sumažėjusį fizinį aktyvumą kiek atidžiau. Tą padaryti padeda išmaniosios apyrankės, leidžiančios sekti įvairius sveikatos rodmenis ir atitinkamai koreguoti savo įpročius.

„Širdies ritmo matuoklis apyrankėje turbūt jau nieko nestebina, tačiau šiandien jis ne tik padeda sužinoti pulsą, bet ir keisti kasdienę rutiną sveikesne. Pavyzdžiui, naujoje „Huawei Band 6“ apyrankėje pulsas stebimas visą parą, o surinkti duomenys – saugomi, tad pastebėjus ilgiau nei 10 minučių trunkančius neįprastus pokyčius, vartotojai informuojami ir skatinami pajudėti ar pailsėti. Širdies ritmo matavimas taip pat padeda sekti miego kokybę, valdyti streso lygį, tad bendra savijauta rūpintis tampa gerokai paprasčiau“, – sako U. Eidžiūnaitė.

Anot jos, išmaniųjų apyrankių kūrėjai ir toliau ieško inovatyvių sprendimų ir šiandien vartotojams stengiasi pasiūlyti naujų funkcijų. Viena tokių – deguonies kiekio kraujyje matuoklis. Jis padeda stebėti, kada kraujo spaudimas pakilęs ar per žemas. Šis rodiklis sekamas nuolat, tad padės imtis veiksmų ne tik tada, kai savijauta suprastės, bet ir prevenciškai – dar prieš deguonies kiekiui kraujyje nukrentant iki per žemos ribos.

123RF.com nuotr./Atradus malonią fizinio aktyvumo veiklą pagerėja ne tik fizinė, bet ir emocinė sveikata
123RF.com nuotr./Atradus malonią fizinio aktyvumo veiklą pagerėja ne tik fizinė, bet ir emocinė sveikata

Vartotojai vertina praktiškumą

Įrenginių praktiškumą didinantis multifunkcionalumas vartotojams šiandien ypač svarbus – tyrimų duomenimis, žmonės pinigus lengviau išleidžia tiems daiktams, kurie turi ne vieną funkciją ir gali pasitarnauti įvairiais būdais.

„Anksčiau išmaniosios apyrankės dažniausiai buvo naudojamos tik sportui – net ir jų dizainas buvo pritaikytas būtent tam. Šiandien jų kūrėjai dizaino srityje žengė papildomą žingsnį ir apyrankes pavertė stilingais aksesuarais, kurie tinka tiek prie sportinio, tiek prie laisvalaikio, o kartais ir oficialaus įvaizdžio. Tas vartotojų ypač vertinama, nes taip išauga įrenginio praktiškumas – įsigydami apyrankę jie žino, kad ją galės naudoti ne tik sportuodami, bet ir kitose gyvenimo situacijose“, – sako U. Eidžiūnaitė.

Leidžia tapti savo paties treneriais

Saviizoliacijos gniaužtams laisvėjant, žmonės ne tik pradeda rūpintis gera savijauta, bet ir aktyviu laisvalaikiu, ar dažnesniu sportu. Apyrankės čia taip pat praverčia, nes ne tik leidžia rinkti svarbius duomenis, bet ir pateikia efektyvių treniruočių režimų, tad kokybiškai galima mankštintis ir be profesionalų pagalbos.

„Ši tendencija, kai žmonės patys ieško reikalingos informacijos ir savimi pasirūpina, šiandien ypač ryški. Apyrankės taip pat leidžia vartotojams patiems susikurti savo sporto programas be papildomos trenerių pagalbos. „Huawei Band 6“ naudotojai gali rinktis iš 96 treniruočių programų, o apyrankė automatiškai atpažįsta kai kurias veiklas ir duomenis gali pradėti sekti automatiškai. Tai svarbu, nes net užmiršus aktyvuoti sporto režimą prieš treniruotę, duomenys vis tiek nukeliaus į jūsų išmanųjį ir pateks į bendrą statistiką“, – sako U.Eidžiūnaitė.

Apyrankės realiu laiku matuoja įvairius sveikatos rodiklius ir taip ne tik padeda stebėti treniruotės efektyvumą, bet ilgainiui, lyginant duomenis – fizinio pajėgumo progresą. Tad tinka ne tik pradedantiems, bet ir aktyviai sportuojantiems, todėl naudingos plačiam vartotojų ratui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų