Tam, kad „elektroninė kuprinė“ veiktų, tarakonai turi būti dedami į ledinį vandenį, o vėliau švitrinis popierius naudojamas pašalinti susidariusią vaško dangą nuo vabzdžių galvos kiauto.
Tuomet elektrodo jungtis ir elektrodai klijuojami prie tarakono kūno, o su adata praduriamas tarakono kūnas ir į jo vidų įkišamas laidas.
Vėliau nukerpamos tarakonų „antenos“ ir įdedami elektrodai. Signalus tarakonai gauna per mobiliojo telefono programėlę ir vartotojas, spausdamas mygtukus, tarakoną gali valdyti tai į kairę, tai į dešinę.
Šis prietaisas sulaukė vabzdžių mylėtojų ir gyvūnų elgsenos specialistų kritikos. Vienas jų – Jonathanas Balcombe'as, aiškino, kad tarakonai yra žalojami, kol vyksta jų „paruošiamieji darbai“.
„Jeigu būtų pastebėta, kad studentai per padidinamąjį stiklą degina skruzdėles ir vėliau būtų pažvelgta į skruzdėlių audiniams padarytą žalą, kaip būtų sureaguota?“ – klausė jis.
Tačiau tarakono „elektroninę kuprinę" sukūrusi bendrovė aiškina, kad penktadalis pasaulio netrukus turės neurologinius sutrikimus, kurių išgydyti, bent jau kol kas, neįmanoma, o šis įrenginys leidžia atlikti tyrimus ir leidžia vaikus sudominti neuromokslu.