Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Išmaniuoju telefonu valdomas elektroninis tarakonas sulaukė vabzdžių mylėtojų priekaištų

JAV bendrovė „Backyard Brains“, sukūrusi „elektroninę kuprinę“, kuri leidžia valdyti tarakoną mobiliąja programėle, sulaukė kritikos dėl žiauraus elgesio su šiais vabzdžiais. O bendrovės atstovai ginasi, kad išradimas skirtas vaikus sudominti neuromokslu, praneša bbc.com.
Programėle valdomas tarakonas
Specialia programėle valdomas tarakonas / Backyard Brains nuotr.

Tam, kad „elektroninė kuprinė“ veiktų, tarakonai turi būti dedami į ledinį vandenį, o vėliau švitrinis popierius naudojamas pašalinti susidariusią vaško dangą nuo vabzdžių galvos kiauto.

Tuomet elektrodo jungtis ir elektrodai klijuojami prie tarakono kūno, o su adata praduriamas tarakono kūnas ir į jo vidų įkišamas laidas.

Backyard Brains nuotr./Išradimas, leidžiantis išmaniuoju telefonu valdyti tarakonus
Backyard Brains nuotr./Išradimas, leidžiantis išmaniuoju telefonu valdyti tarakonus

Vėliau nukerpamos tarakonų „antenos“ ir įdedami elektrodai. Signalus tarakonai gauna per mobiliojo telefono programėlę ir vartotojas, spausdamas mygtukus, tarakoną gali valdyti tai į kairę, tai į dešinę.

Šis prietaisas sulaukė vabzdžių mylėtojų ir gyvūnų elgsenos specialistų kritikos. Vienas jų – Jonathanas Balcombe'as, aiškino, kad tarakonai yra žalojami, kol vyksta jų „paruošiamieji darbai“.

„Jeigu būtų pastebėta, kad studentai per padidinamąjį stiklą degina skruzdėles ir vėliau būtų pažvelgta į skruzdėlių audiniams padarytą žalą, kaip būtų sureaguota?“ – klausė jis.

Tačiau tarakono „elektroninę kuprinę" sukūrusi bendrovė aiškina, kad penktadalis pasaulio netrukus turės neurologinius sutrikimus, kurių išgydyti, bent jau kol kas, neįmanoma, o šis įrenginys leidžia atlikti tyrimus ir leidžia vaikus sudominti neuromokslu. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos