Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Išrastas greičiausias pasaulyje dviratis

Pasirodo išrasti dviratį vis dar įmanoma! Tą padarė Didžiosios Britanijos inžinerijos studentai, sukūrę greičiausią pedalais varomą transporto priemonę pasaulyje, su kuria sieks rekordo.
„Arion1 Velocipede“
„Arion1 Velocipede“ / Beno Hogano iliustr.

Galintis išvystyti 145 kilometrų per valandą greitį „Arion1 Velocipede“ yra 40 kartų aerodinamiškesnis už Bugatti Veyron ir generuoja tiek galios, jog užtektų aprūpinti vidutinius namus.

Oro pasipriešinimas yra didžiausias iššūkis, siekiant išlaikyti didelį greitį. „Arion1“ „ašaros“ formos dizainas sukurtas tuo pačiu principu, kaip orlaivių sparnai. Aptakumas leidžia skrosti orą taip lengvai, kaip tik įmanoma.

„Vairuotojas užima beveik gulimą padėtį, labai arti žemės. Šis važiavimas dviračiu stilius yra žinomas kaip „gulsčiasis“ – aiškina inžinierių komandos lyderis Ben Hogan – Valdantysis priemonę nuo grindų bus pakilęs tik 13 cm ir turės generuoti daugiau nei 700 vatų grynos žmogaus galios, kad išgautų maksimalų greitį. Siekiant kuo labiau sumažinti oro pasipriešinimą, priekinė transporto priemonės dalis yra sumažinta maksimaliai“.

Liverpulio universiteto dviratininkų komanda tikisi, kad šis anglies pluošto korpusu uždengtas dviratis pagerins žmogaus varomų transporto priemonių rekordą.

„Arion1“ sveria mažiau nei 25 kg ir į atmosferą visiškai neišskiria anglies dvideginio. Be kapsulės vairuotojui, dviratis taip pat sudarytas iš rėmo ir pavarų sistemos, kuri yra pakankamai galinga, jog pasiektų milžinišką greitį, reikalingą kovojant dėl pasaulio rekordo.

„Šis projektas nėra toks paprastas, tačiau vos po šešių mėnesių nuo jo pradžios, mes jau esame labai geroje pozicijoje“, – teigia B. Hogan.

VIDEO: Išrastas greičiausias pasaulyje dviratis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos