Iki tol, kol pamatome ertmes dantyse, jie genda etapais. Mineralai patenka į dantis ir iš jų, o jų trūkumas gali pakenkti emalio vientisumui ir galiausiai veda prie tolesnių ertmių ir irimo. Tradiciškai stomatologai gręžia į pažeistą ertmę išimdami sugedusią medžiagą ir ją pakeičia plombomis.
Panašių technikų stomatologai ieškojo jau seniai, nes jos leidžia pataisyti dantis be jokio skausmo.
N.Pittso mokslininkų komanda panaudojo būdą, kurį pavadino elektra pagreitinta remineralizacija ( Electrically Accelerated and Enhanced Remineralization – EAER). Kaip sufleruoja pavadinimas, maža elektros srovė leidžia kalciui ir fosfatui remineralizuoti dantį ir apsaugoti jį nuo irimo.
Panašių technikų stomatologai ieškojo jau seniai, nes jos leidžia pataisyti dantis be jokio skausmo. Dabar Londono Karališkojo koledžo mokslininkai ieško investuotojų, kurie padėtų tyrimą pritaikyti komerciniu būdu per trejus metus.
„Metodas, kuris dabar naudojamas dantų gydymui nėra idealus – kai mes taisome dantis pakeisdami juos kita medžiaga, dantis genda toliau ir galiausiai pasiekia tokią stadiją, kai tolesnis gręžimas ir danties taisymas nėra įmanomas, – rašo autoriai pranešime. – Mūsų įrankis ne tik malonesnis ir geriau turi geresnį poveikį dantims – jis gali būti ir pigesnis nei dabartiniai metodai. Be dantų taisymo, mūsų metodas gali būti naudojamas ir dantų balinimui.“
Tai nėra pirmasis tyrimas, kuris žada revoliuciją dantų gydymo srityje. Prieš keletą savaičių Harvardo mokslininkai atrado būdą, kaip išauginti dantis naudojant mažos galios lazerio spindulius.
Domitės mokslo ir informacinių technologijų naujienomis? Prisijunkite prie Mokslas.IT socialiniuose tinkluose „Facebook“, „Twitter“. Patirkite netikėtų atradimų!