Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Japonijos bendrovė iki 2050 m. žada pastatyti keltuvą į kosmosą

Japonų bendrovė „Obayashi Corporation“ pranešė ketinanti sukurti keltuvą, kuris 96 tūkst. kilometrų ilgio lynu už palyginti mažą kainą pakeltų žmones ir krovinius. Lyno gamybai planuojama panaudoti anglies nanovamzdelius.
Kosminio keltuvo vizija
Kosminio keltuvo vizija / Obayachi corp. nuotr.

Kosmoso keltuvai jau seniai buvo vaizduojami fantastiniuose filmuose, o dabar „Obayashi Corporation“ pranešė, kad tokį keltuvą sukurs per ateinančius 40 metų. Jeigu šis planas bus sėkmingas, įmonė padarys revoliuciją ir kosmoso kelionių pasaulyje – manoma, kad kelionės tokiu keltuvu kaina siektų procentą pakilimo raketa kainos.

Nors kosminio keltuvo idėja iš pirmo žvilgsnio iš tiesų asocijuojasi su fantastiniais filmais ir skamba kiek nerealiai, 2012 m. mokslininkai atliko tyrimą ir pranešė, kad panaudojus anglies nanovamzdelius tokio keltuvo pastatymas yra realus. „Anglies nanovamzdelių strypas būtų šimtą kartų tvirtesnis nei plieninio kabelio, taigi tokia idėja įmanoma“, – sakė „Obayashi“ mokslinių tyrimų ir plėtros vadovas Yojis Ishikawa.

Tačiau didžiausias iššūkis yra pagaminti pakankamai ilgus anglies nanovamzdelius, kad jie pakiltų į kosmosą. Ambicingų idėjų turinti „Obayashi“ pripažįsta, kad šiuo metu gali sukurti tik 3 cm ilgio nanovamzdelius. Šiuo metu mokslininkai visoje Japonijoje dirba, siekdami juos prailginti. Manoma, kad reikiamo ilgio vamzdeliai bus sukurti iki 2030-ųjų.

Nors kol kas kabelis dar net nepradėtas tiesti, kita mokslininkų grupė iš Kagawos universiteto jau stato robotines mašinas, kurios pakiltų 96 tūkst. kilometrų į kosmosą – maždaug ketvirtadalis atstumo nuo Žemės iki Mėnulio. Manoma, kad keltuvas galėtų vienu metu pakelti apie 30 žmonių.

Tokie keltuvai galėtų sumažinti žmonių priklausomybę nuo nepatikimų raketų, kuriomis kilogramą krovinio pakelti į Tarptautinę kosminę stotį kainuoja 22 tūkst. dolerių, o kosminis keltuvas tą patį galėtų padaryti už maždaug 200 dolerių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos