„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Jauskitės tarsi kine: 5 esminiai televizorių eksperto patarimai

Skaitmeniniame amžiuje televizorius iš paprasto pramogų šaltinio tapo pagrindiniu šiuolaikinės svetainės kambario akcentu. Tobulėjant technologijoms, dabar galima atkurti kino teatre patiriamus įspūdžius tiesiog savo namuose. Visgi išekant geriausios vietos televizoriui, reikia nepamiršti ir atsižvelgti į tokius veiksnius kaip jo atstumas iki ekrano, apšvietimas ir optimali aukščio padėtis. Dalijamės keliais eksperto patarimais, padėsiančiais kasdienį laisvalaikio praleidimo būdą namuose paversti ne tik itin smagia, bet ir patogia bei saugia pramoga.
OLED-TV
OLED-TV / Gamintojo nuotr.

Optimalus atstumas iki televizoriaus ekrano

Atstumas tarp jūsų sėdimosios vietos ir televizoriaus ekrano yra labai svarbus, užtikrinant saugią ir įtraukiančią žiūrėjimo patirtį. Jei televizorių pastatysite per arti – jūsų akys bus apkraunamos labiau nei įprastai ir gali greitai pervargti. Jei televizorių laikysite per toli – akys įsitemps bandant įžvelgti mažas detales.

„Dažniausiai rekomenduojama vadovautis taisykle, kuri nurodo, jog geriausia ir labiausiai įtraukianti žiūrėjimo patirtis yra tada, kai ekranas užima 40 laipsnių regėjimo lauko. Šį matymo lauko atstumą galima apskaičiuoti pagal televizoriaus įstrižainę – ją padauginus iš 1,2. Pavyzdžiui, jei jūsų televizoriaus įstrižainė yra 75 colių, tai reiškia, kad reikia sėdėti 2,3 metro (90 colių) atstumu. Žinoma, optimalų atstumą galima koreguoti atsižvelgiant į asmeninius pageidavimus ir kambario išplanavimą, tačiau ši taisyklė – naudingas atskaitos taškas“, – pataria „Samsung Electronics Baltics“ buitinės technikos ekspertas Tomas Alešiūnas.

Gamintojo nuotr./OLED-TV2
Gamintojo nuotr./OLED-TV2

Vienas iš išskirtinės žiūrėjimo patirties siekio pavyzdžių yra „Samsung OLED TV S95C“ televizorius. Šis modernus televizorius iš naujo apibrėžia vaizdo kokybę dėl pažangiausios OLED ekrano technologijos. Ekspertas pasakoja, jog šia technologija paremti įrenginiai ne tik netrikdo miego režimo, nes skleidžia mažiau mėlynos šviesos, bet ir yra geresnis pasirinkimas siekiant sumažinti akių įtampą – rodomi vaizdai nemirga ir neakina.

Nepamirškite – svarbus ir aukštis

Be atstumo nuo žiūrinčiojo iki ekrano, itin svarbus aspektas yra ir televizoriaus montavimo arba pastatymo aukštis. „Idealiu atveju televizoriaus ekrano centras turėtų būti akių lygyje, kai esate įprastoje žiūrėjimo padėtyje. Taip išvengsite kaklo įtampos ir užtikrinsite natūralų ir patogų žiūrėjimo kampą“, – dalijasi ekspertas.

Jei televizorius montuojamas ant sienos, apsvarstykite galimybę naudoti reguliuojamus laikiklius – taip, esant poreikiui, galėsite užtikrinti tikslų ekrano aukštį ir jį koreguoti. Jei televizorius montuojamas ant stovo, įsitikinkite, kad baldo aukštis atitinka gamintojo rekomendacijas.

Apšvietimo sąlygų kontrolė

Tinkamas apšvietimas gali gerokai pagerinti žiūrėjimo patirtį. Natūrali šviesa gali būti puikus privalumas dienos metu, tačiau labai svarbu turėti galimybę ją kontroliuoti. Investuokite į kokybiškas užuolaidas arba žaliuzes, kurios prireikus gali veiksmingai užstoti perteklinę saulės šviesą.

Gamintojo nuotr./OLED-TV1
Gamintojo nuotr./OLED-TV1

Jei televiziją dažnai žiūrite vakarais, T. Alešiūnas pataria rinktis reguliuojamą erdvės apšvietimą. Švelnus, netiesioginis apšvietimas už televizoriaus ar aplink jį gali sumažinti akių įtampą ir užtikrinti malonią žiūrėjimo aplinką. Apsvarstykite išmaniojo apšvietimo parinktis, kad galėtumėte lengvai reguliuoti apšvietimą pagal paros laiką, nuotaiką ir turinio žanrą.

Toks apšvietimas kartu su itin plonu „OLED S95C“ televizoriaus dizainu suteikia elegancijos bet kokiai gyvenamajai erdvei, o dėl pažangios vaizdo kokybės šis televizorius yra išskirtinis pasirinkimas aistringiems kino mėgėjams ir pramogų entuziastams.

Trikdančių atspindžių mažinimas

Tikriausiai esate pastebėję, kad šviesiu paros metu žiūrint televizorių ekrane šmėžuoja įvairūs atspindžiai. Tam, kad jų išvengtumėte, televizoriaus nestatykite tiesiai priešais langus ar šviesos šaltinius.

Pasak buitinės technikos eksperto, jei dėl kambario išplanavimo sunku išvengti atspindžių, rekomenduojama įsigyti televizorių, kurio ekranas yra mažiau jautrus atspindžiams – šia savybe pasižymi visi naujieji „Samsung“ televizoriai. O jei siekiate išspręsti turimo įrenginio problemą – televizoriaus ekraną galima padengti antirefleksine danga. Be to, apsvarstykite galimybę investuoti į pakreipiamą sieninį laikiklį, kuris leidžia reguliuoti televizoriaus kampą, o tai leis sumažinti blaškančių ir neretai erzinančių atspindžių tikimybę.

Garso įrangos išdėstymas

Garsas yra neatsiejama žiūrėjimo patirties dalis. Jei įmanoma, garsiakalbius išdėstykite ausų lygyje arba investuokite į kokybišką garso įrangą, kuri papildytų jūsų televizoriaus sąranką. Jei norite užtikrinti įtraukiančią patirtį, tai padaryti padės erdvinio garso sistema su strategiškai išdėstytomis kolonėlėmis visame kambaryje.

Pavyzdžiui, „Samsung Soundbar“ garso sistemos ir „OLED S9“ televizoriaus duetas su integruota belaide erdvinio garso technologija gali padėti jūsų namuose sukurti išskirtinę garso kokybę. „Sinchronizuoti įrenginiai sujungia ir sustiprina garsą per priekinius, šoninius ir viršutinius garsiakalbius bei įprastus televizoriaus garsiakalbius.“, – paaiškina T. Alešiūnas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų