Pentagonas, tęsdamas projektą „Proliferated Warfighter Space Architecture“ (PWSA), atrinko bendroves, kurios gamins naujos kartos priešo raketų sekimo palydovus.
Sutartys sudarytos su trimis bendrovėmis: „L3Harris“, „Lockheed Martin“ ir „Sierra Space“, paskelbė Kosminių pajėgų viešųjų pirkimų skyrius.
Bendra suma, kurią gaus šios bendrovės, yra 2,5 mlrd. dolerių, iš kurių didžiausia suma atiteks bendrovei „L3Harris“ (919 mln. dolerių), po jos eina „Lockheed Martin“ (890 mln. dolerių) ir galiausiai „Sierra Space“ (740 mln. dolerių). Jos laimėjo „tikrai konkurencingame“ konkurse, kuriame iš viso dalyvavo devynios bendrovės, pranešė „Defense One“.
Kiekviena bendrovė iš viso turi sukurti 18 palydovų, iš kurių 16 skirti įspėti apie balistines ir hipergarsines raketas, o dar du – „išankstinei ugnies kontrolei“. Pastarieji turės sudėtingesnius jutiklius, kurie rinks duomenis ir perduos informaciją.
Tai reiškia, kad iš viso kalbama apie 54 palydovus. Šiuo metu JAV priešraketinės gynybos agentūra orbitoje turi keturis sekimo palydovus, priklausančius „Tranche 0“ partijai, dar keturi laukia paleidimo, o vėliau bus paleisti 35 „Tranche 1“ palydovai, kurie suteiks operatyvinių pajėgumų naikintuvams.
Kosmoso pajėgos planuoja iki 2027 m. balandžio mėn. iškelti palydovus į žemąją Žemės orbitą kaip dalį „Tranche 2“. Tačiau visi šie planai priklauso nuo finansavimo, kuris bus gautas tik tuo atveju, jei Kongresas patvirtins 2024 m. gynybos biudžetą.