„Laukiame, kol bus patvirtintos detalės, bet štai mūsų dabar turima neoficiali informacija. Ryškūs objektai danguje, apie kuriuos buvo plačiai pranešta, buvo raketos „Falcon 9“ raketos 2-osios pakopos nuolaužos“, – per „Twitter“ parašė NWS padalinys Siatle.
Socialiniuose tinkluose buvo paskelbta vaizdo įrašų, kuriuose matyti švytinčių taškų spiečius, paliekantis šviesų taką, lėtai skriejantis padangėje ir galiausiai išblėstantis. Kai kurie internautai spėliojo, kad tai galėjo būti meteorų lietus arba juokaudami kalbėjo apie ateivių įsiveržimą.
Vietos žiniasklaida nurodė gavusi daug pranešimų apie šį reginį po 21 val. vietos laiku. Vaizdo įrašų buvo nufilmuota nuo Vašingtono iki Oregono valstijų.
NWS nurodė, kad priežastis veikiausiai buvo kosminės šiukšlės, o ne meteoras arba panašus objektas, nes pastarieji būtų judėję greičiau. Šią išvadą parėmė keli vietos žiniasklaidos cituoti meteorologai.
Harvardo universiteto Astrofizikos centro darbuotojas Jonathanas McDowellas irgi sakė, kad šio „fejerverko“ priežastis veikiausiai buvo „Falcon 9“.
Pasak jo, „Falcon 9“ antroji pakopa po kovo 4-ąją įvykusio „Starlink“ palydovų iškėlimo nesuveikus aparatą pristabdyti turėjusiam varikliui nesugrįžo į atmosferą ir nesudegė kaip planuota. Tai įvyko tik aparatui išbuvus orbitoje 22 dienas.
Kovo 4-ąją „SpaceX“ iškėlė dar 60 palydovų, tapsiančių šios bendrovės kuriamo pasaulinio palydovinio interneto ryšio tinklo dalimi.
J.McDowellas savo „Twitter“ žinutėje pastebėjo, kad „galėjome prognozuoti, jog ši raketos pakopa įskries [į atmosferą] šiandien“, bet dėl objekto greičio buvo sunku prognozuoti, kur šis reginys bus matomas.
Iki šiol nebuvo paskelbta pranešimų apie kokią nors žalą, o NWS nurodė, kad nuolaužos veikiausiai sudegė atmosferoje, nepasiekusios žemės.