„iPhone“ gamintoja ir Federalinis Tyrimų Biuras (FTB) nuo vasario vidurio teisme kovojo dėl „Apple“ galimybės sukurti teisėsaugai skirtą operacinę sistemą, kuri padėtų pasiekti telefone esančius duomenis. Byloje buvo kalbama apie konkretų telefoną – „iPhone 5c“, kurį naudojo praėjusiais metais masines šaudynes San Bernardine surengęs Syedas Rizwanas Farookas.
„Apple“ atsisakė vykdyti tokį reikalavimą dėl to, kad tai pažeistų bendrovės klientų saugumą ir teisę į privatumą.
Tačiau pirmadienį paskelbta, kad „Apple“ pagalbos nebereikia. „Vyriausybė sėkmingai priėjo prie informacijos, saugomos Farooko „iPhone“ telefone, ir todėl jai nebereikia pagalbos iš „Apple“, – paskelbė Teisingumo departamentas. Anot jo atstovės spaudai, FTB dabar peržiūri gautą naują informaciją.
Kaip pažymi nytimes.com, teisėsaugos sugebėjimas įsilaužti į „iPhone“ telefoną alternatyviu būdu dabar turėtų iškelti naujų klausimų – dėl „Apple“ įrenginių saugumo.
Tai tikriausiai sukels ir dar didesnį konfliktą tarp JAV valdžios ir „Apple“. Pastarosios teisininkai anksčiau yra sakę, kad jeigu valdžiai pavyktų įsilaužti į „iPhone“, kompanija norėtų sužinoti šį būdą – kad galėtų geriau apsaugoti savo telefonus. Tačiau Teisingumo departamentas šią informaciją gali įslaptinti.
Kiek anksčiau buvo pasirodžiusi informacija, kad FTB padėti įsilaužti į S.R.Farooko telefoną galėjo padėti programinę įrangą kurianti Izraelio bendrovė „Cellebrite“.