Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Jei Žemė sustotų savo orbitoje: 64,5 kritimo į Saulę dienos

Jei kokios nors nežinomos ar žinomos jėgos imtų ir sustabdytų ratu aplink Saulę besisukančią Žemę, būtų... Nebūtų nieko gero. Mūsų lauktų paskutinės 64 gyvenimo dienos, per kurias mūsų erdvėlaivis Žemė nugarmėtų į Saulę. Beje, pastarosiomis dienomis lauke kažkaip karštoka... Gal jau krentam?
Temos: 1 Saulė
animale.me nuotr./Vandens meškute vadinamas lėtūnas (Tardigrada)
animale.me nuotr./Vandens meškute vadinamas lėtūnas (Tardigrada)

Tiesą pasakius, tik maždaug +103°C temperatūroje lėtūnai „vandens meškutės“ pradėtų įtarti, jog kažkas ne taip. Ir, ko gero, stabdytų savo medžiagų apykaitą, susiriestų bei išgarintų iš savo organizmo visą vandenį – mumifikuotųsi taip, kad kūne liktų tik apie 1 proc. vandens. Tokioje mumijos stadijoje lėtūnai gali išgyventi apie 10... Ne, ne dienų. Metų.

54 diena

Sudie, lėtūnai! Jūs ištvėrėt ilgiau už visus. Nors jūs sugebat ištverti beprotiškas temperatūras (nuo beveik -273°C iki +151°C), atmosferos temperatūra Žemėje dabar šoktelėjo jau iki +160°C. Per karšta net ir jums.

57 diena

Kirtome Merkurijaus orbitą. Ir tapome arčiausiai Saulės esančia planeta. Šiuo statusu mūsų planeta galės džiaugtis dar apie savaitę. Temperatūra Žemės paviršiuje dabar siekia apie +200°C.

animale.me nuotr./Žemė be vandens
animale.me nuotr./Žemė be vandens

64 diena

Paskutinė Žemės diena. Mūsų planeta taip įsibėgėjo, kad paskutinius septynis savo kelionės procentus įveiks per 13 val. Saulės gravitacija šioje Saulės sistemos srityje tokia milžiniška, kad priekinę Žemės dalį ištempia labiau nei galinę – Žemė išsitempia į regbio kamuolį. Per jo siūles veržiasi magma.

Paskutinį Žemės rytą temperatūra siekia +800°C, o Saulė danguje – net 14 kartų didesnė nei įprastai. Vidudienį temperatūra Žemėje viršija jau ir +2 000°C. Per karšta net ir uolienoms. Visa Žemė išsilydo į magmą.

Pusvalandis po vidudienio. Beveik atvažiavom. Saulė taip arti, kad dengia beveik visą dangų. Žemė kerta įsivaizduojamą liniją, vadinamą Roche riba. Kirtus Roche ribą, Žemę į smulkesnius magmos rutuliukus suplėšo Saulės gravitacija.

Tai – paskutinės Žemės kelionės kulminacija. Kelionė baigta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs