Ministrų kabineto narys Oliveris Dowdenas netrukus kreipsis į parlamentarus dėl „vyriausybinių įrenginių saugumo“, numatyta parlamento tvarkaraštyje.
Nors dar nėra oficialaus patvirtinimo, bet BBC ir „Sky News“ pranešė, jog Kinijai priklausančios vaizdo įrašų bendrinimo programos uždraudimas yra neišvengiamas.
Ministro pirmininko Rishi Sunak biuras šią savaitę buvo nekalbus, kai buvo ne kartą paklaustas apie saugumo problemas.
Pirmadienį viešėdamas Jungtinėse Valstijose, R.Sunakas sakė, kad vyriausybė rimtai žiūri į įrenginių saugumą.
„Mes taip pat žiūrime į tai, ką daro mūsų sąjungininkai“, – pridūrė jis.
„The Sunday Times“ praėjusį savaitgalį pranešė, kad kibernetinio saugumo ekspertai patarė vyriausybei rekomenduoti pašalinti platformą iš įrenginių.
„TikTok“ priklauso Kinijos „ByteDance“ ir jau ilgą laiką tvirtina, kad ji nesaugo duomenų Kinijoje ir nesidalina jais su Pekinu.
Didžiosios Britanijos draudimas naudoti programą oficialiuose įrenginiuose būtų paskelbtas po panašių draudimų Europos Sąjungoje ir Jungtinėse Valstijose.
JAV pareigūnai teigė, kad jei „TikTok“ atsiskirs nuo „ByteDance“, ji galėtų išvengti platesnio nacionalinio draudimo.
Ketvirtadienį Kinijos užsienio reikalų ministerija paragino Vašingtoną nustoti „nepagrįstai slopinti“ „TikTok“, kuriuo naudojasi daugiau nei milijardo vartotojų visame pasaulyje.
„JAV kol kas nepateikė įrodymų, kad „TikTok“ kelia grėsmę JAV nacionaliniam saugumui“, – žurnalistams sakė ministerijos atstovas Wang Wenbinas.