Pandeminis augimas
JT Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga (ITU) apskaičiavo, kad 96 proc. iš 2,9 mlrd. žmonių, kurie nesinaudoja internetu, gyvena besivystančiose šalyse, praneša „The Guardian“.
Agentūra teigė, kad apytikris žmonių, prisijungusių prie interneto, skaičius išaugo nuo 4,1 mlrd. 2019 m. iki 4,9 mlrd. šiais metais, iš dalies dėl COVID-19 pandemijos.
Tačiau net ir tarp šių interneto naudotojų daugelis internetu naudotis gali retai.
Per pirmuosius pandemijos krizės metus vartotojų skaičius pasaulyje išaugo daugiau kaip 10 proc. – tai bene didžiausias metinis augimas per dešimtmetį.
ITU nurodė, kad tam įtakos turėjo tokios priemonės, kaip karantinas, mokyklų uždarymas ir poreikis naudotis tokiomis paslaugomis kaip nuotolinė bankininkystė.
Tačiau augimas buvo netolygus. Skurdesnėse šalyse interneto prieiga dažnai neįperkama – 46 mažiausiai išsivysčiusiose šalyse beveik trys ketvirtadaliai žmonių niekada nebuvo prisijungę prie interneto.
Jaunesni žmonės, vyrai ir miestų gyventojai dažniau naudojasi internetu nei vyresnio amžiaus suaugusieji, moterys ir kaimo gyventojai, o besivystančiose šalyse šis skirtumas tarp lyčių yra dar didesnis.
ITU pridūrė, kad skurdas, neraštingumas, ribotos galimybės naudotis elektra ir skaitmeninių įgūdžių stoka ir toliau kelia sunkumų „skaitmeninę atskirtį“ patiriančioms šalims.