Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Jungtinė Karalystė pirmoji pasiūlys „trijų tėvų kūdikio“ nevaisingumo gydymo metodą

Britų nevaisingumo gydymo reguliavimo institucija ketvirtadienį sudarė sąlygas Didžiajai Britanijai tapti pirmąja pasaulio šalimi, teisėtai siūlančia „trijų tėvų kūdikio“ nevaisingumo gydymo metodą.
Apvaisinimas
Apvaisinimas / Fotolia nuotr.

Britų parlamentarai vasario mėnesį balsavo už tai, kad būtų leidžiama „kūdikiams iš mėgintuvėlio“ naudoti ir trijų žmonių DNR, bet klinikoms dar reikėjo Žmogaus apvaisinimo ir embriologijos administracijos (HFEA) pritarimo.

Taikant minimą technologiją, moterys, turinčios ligas sukeliančių mutacijų savo mitochondrijų genetinėje medžiagoje, gali pagimdyti genetiškai sau giminingus vaikus be mitochondrinių ligų.

„Kūdikiams iš mėgintuvėlio“ bus naudojami ir trijų žmonių DNR.

HFEA vadovė Sally Cheshire sprendimą leisti klinikoms siūlyti mitochondrijų genų terapiją pavadino „istoriniu, svarbiu“ ir „pirmu pasaulyje“.

„Esu tikra, kad pacientės, kurios galbūt laukia šio gydymo, bus tikrai patenkintos tuo, ką šiandien nusprendėme“, – sakė ji, tačiau pridūrė: „Tęsime atsargiai.“

Nepriklausoma ekspertų komisija praėjusį mėnesį paskelbė, jog minima praktika turėtų būti „atsargiai priimta“, kad tam tikros genetinės ligos nebūtų perduotos ateities kartoms.

Mitochondrijos yra ląstelių organoidai, kuriuose gaminama ląstelėms reikalinga energija ir kurie turi savo pačių genus. Ši mitochondrijų DNR paveldima tik iš motinos.

Mitochondrijų DNR nulemtų ligų simptomai yra įvairūs, nuo prasto regėjimo iki diabeto ir raumenų atrofijos.

Sveikatos apsaugos pareigūnai yra apskaičiavę, kad kasmet Didžiojoje Britanijoje gimsta maždaug 125 kūdikiai su mitochondrijų DNR mutacijomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos