Rusijos karinio laivyno Šiaurinės flotilės vilkikas „Altai“ plaukė į Prano Juozapo žemės archipelagą – jis gabeno į ekspediciją vykstančius Rusijos geografų bendrijos mokslininkus.
„Šiaurinėse platumose gausu grėsmių“, – neseniai išplatintame pranešime spaudai skelbė tyrėjai.
Panašu, kad viena iš šių grėsmių yra jūrų vėpliai – milžiniški gyvūnai, galintis sverti daugiau nei tūkstantį kilogramų. O pajutę grėsmę jie gali kovoti labai įnirtingai.
Norėdami iš „Altai“ vilkiko persikelti į krantą mokslininkai ir kiti ekspedicijos dalyviai turėjo perlipti į mažesnį pripučiamą guminį persikėlimo įrenginį, skirtą specialiai išsilaipinimui.
„Vieno tokio išsilaipinimo metu ekspedicijos dalyvių grupelė turėjo sprukti nuo vėplio patelės, kuri, gindama savo jauniklius, užpuolė ekspedicijos įrenginį“, – skelbiama Šiaurinės flotilės pranešime.
Karinis laivynas nurodė, kad „rimtesnių problemų buvo išvengta dėl aiškių, gerai koordinuotų Šiaurinės flotilės jūreivių veiksmų, kurie sugebėjo patraukti laivus nuo gyvūnų be žalos gyvūnams“.
„Barents Observer“ skelbia, kad mokslininkai netoli gyvūnų buvo iškėlę skraidyklę, tačiau sudėtinga tiksliai pasakyti, kas išprovokavo agresyvų vėplių elgesį.
Rusijos kariuomenė paprastai neskelbia apie savo įrangos praradimus, tačiau šią spragą užpildė Geografų bendrija.
„Vėplio patelė užpuolė ekspedicijos persikėlimo įrenginį. Jis nuskendo, bet dėl greitų grupės vadovo veiksmų buvo išvengta tragedijos. Visi išsilaipinime dalyvavę asmenys saugiai pasiekė krantą“, – rašė mokslininkai.
Beje, tai ne pirmas kartas, kai Rusijos laivynui tenka susidurti su vėpliais. Šių metų gegužę internete išplito nuotraukos, kuriose matomas vėplys, besideginantis ant Rusijos povandeninio laivo viršaus – manoma, kad kadrai buvo užfiksuoti 2006 metais.