Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ką daryti, kad atostogos atrodytų ilgesnės? Įdomus psichologinis triukas gali padėti

Kartais norime sulėtinti laiką. Štai atostogos visada baigiasi per anksti. Bet ką galime padaryti?
laikas
Laikas / 123RF.com nuotr.
Temos: 1 Laikas

Laiko nesulėtinsite, bet galite pakeisti savo laiko suvokimą – būtent tai ir turėtų būti jūsų tikslas. Juk kai žmonės kalba apie greitai prabėgusį laiką, jie neturi omenyje iš tikrųjų pagreitėjusių laikrodžio rodyklių. Jie kalba apie laiko suvokimą, kurio dėka tam tikra laiko atkarpa atrodė trumpesnė nei iš tikrųjų buvo.

2019 metais mokslininkai atliko įdomų eksperimentą. Pirmadienį prieš Padėkos dieną, kuri vyksta ketvirtadienį, 510 amerikiečių jie paklausė, kaip toli jiems atrodo ši šventė ir kaip greitai ji praeis. Nieko nenustebins faktas, kad kuo labiau žmonės laukė šventės, tuo toliau ji jiems atrodė. Be to, kuo labiau žmonės laukė Padėkos dienos, tuo trumpesnė ji jiems atrodė. Vėlgi, tai nestebina – kažką panašaus ir patys esate patyrę.

Kitame eksperimente mokslininkai pakvietė dalyvius įsivaizduoti savaitgalį, kuris bus nuostabus (tarkim, smagi išvyka su šeima) arba klaikus (reiks dirbti ką nors nuobodaus). Mokslininkai klausė, kuris hipotetinis savaitgalis dalyviams atrodo ilgesnis. Ir, žinoma, tas nuobodus jiems iš anksto atrodo kaip toks, kuris tiesiog nenorės baigtis. Be to, nemalonus savaitgalis tyrimo dalyviams atrodo kaip artėjantis greičiau.

Ir tai yra įdomi laiko suvokimo ypatybė – mums atrodo, kad malonūs įvykiai artėja lėčiau, bet praeina greičiau. Jei jums pavyktų susikurti šį tą, ko verta laukti ir po atostogų, atostogos atrodytų ilgesnės. Tegul tai bus ir trumpas įvykis – vien jo laukimas atostogas pavers ilgesnėmis. Bet yra ir dar vienas būdas pailginti malonų laiką.

Trečiame eksperimente mokslininkai dalyviams rodė du vaizdo įrašus. Vienas buvo nuobodus, kitas – linksmas. Abu truko 5 minutes. Daugelis tyrimo dalyvių vis tiek teigė, kad linksmas filmukas praėjo greičiau, bet skirtumas nebuvo toks didelis. Kodėl?

Nes dalyviai žinojo tikrąją objektyvią trukmę. Jie žinojo, kad filmukai trunka po 5 minutes ir galėjo į tai susikoncentruoti. Taigi, laukdami atostogų ar kokio nors malonaus įvykio, priminkite sau kiek laiko tai truks. Tiksliai – dienomis ir valandomis. Tai padės išsaugoti daugiau laiko nuo prasto laiko suvokimo gniaužtų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų