Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ką reikėtų žinoti apie sparčiai populiarėjančius VPNs

VPN (angl. Virtual Private Network) yra verčiamas į lietuvių kalbą paprastai kaip virtualus privatusis tinklas, kuriuo naudojantis jūsų IP adresas tampa nematomas, o jūsų duomenys atitinkamai – saugūs. Dėl patikimumo, saugumo, spartumo ir kitų privalumų VPN žingsnis po žingsnio vis dažniau naudojamas ne tik juridinių, bet ir fizinių asmenų. O tai reiškia, kad VPN yra prieinamas kiekvienam. Ką apie juos reikėtų žinoti?
VPN
VPN / Partnerio nuotr.
Temos: 2 VPN Internetas

Kam man reikalingas VPN?

šį klausimą galima pateikti daugybę atsakymų. Viena dažniausiai įvardijamų priežasčių yra galimybė naršyti internete neatskleidžiant savo IP adreso, o taip pat ir geografinės vietovės. Taip pat galimybė naršyti tokiuose tinklapiuose ar žiūrėti tokius filmus, kurie yra blokuojami tam tikrose geografinėse zonose. Pavyzdžiui, su VPN įgysite galimybę žiūrėti Netflix Amerikos rinkai. Galiausiai išvengti rizikos, kad jūsų duomenys bus matomi didesniam ratui žmonių, ypatingai, kai naudojatės internetu viešose vietose, t. y. prekybos centruose, kavinėse, viešbučiuose ir pan. Be to, reikia pastebėti, kad tam tikrais atvejais, pakeitus savo geografinę lokaciją kompiuteryje, galite netgi pigiau įsigyti ir lėktuvo bilietus.

Be VPN jūsų naršymas internete nėra privatus

Jeigu internetu naudojatės neturėdami virtualaus privačiojo tinklo, tai reiškia, kad viskas, ką veikiate internete gali būti matoma interneto tiekėjo, darbovietės ar kenkėjiškais tikslais dirbančių asmenų. Tai reiškia, kad jūsų aplankomos svetainės, įvedama informacija, komentarai ir t.t. – visa tai yra matoma. Tuo tarpu, jeigu naudojate VPN, viskas ką trečiasis asmuo gali matyti, tai tik, kad esate prisijungę prie VPN. O kokiomis interneto paslaugomis naudojatės, kokiose svetainėse lankotės ir galiausiai, kokią informaciją įvedate – nemato. Visa tai yra užšifruota informacija, iš kurios neįmanoma išpešti jokios naudos.

Kam gali būti reikalinga mano informacija?

Iš pirmo žvilgsnio tai gali pasirodyti smulkmena. Tačiau, ypatingai, jeigu naudojatės internetinės bankininkystės paslaugomis, jeigu perkate lėktuvo bilietus ar kitas prekes internetu, jūsų informacija gali būti labai vertinga. Nepamirškite, kad jeigu su tokiomis sukčiavimo schemomis dar neteko jums ar jūsų artimiesiems susidurti, tai nereiškia, kad jos neegzistuoja. Kaip sakoma, atsarga gėdos nedaro.

Ar naudoti VPN yra saugu?

Tikrai taip, jeigu šią paslaugą užsisakote iš patikimo paslaugos tiekėjo. Kam mokėti, jeigu galima naudotis nemokamai? Neapsigaukite, programėlės siūlančios naudotis VPN nemokamai neužtikrina saugumo ir privatumo, o dažnai dar ir pridaro įrenginiams žalos. Kitaip tariant, šioje srityje ne vienerius metus dirbantys ir užtikrinantys saugų VPN tinklą tiesiog nebeturėtų darbo, jeigu vartotojų paklausą patenkintų nemokamos programėlės. Tačiau nereikėtų išsigąsti ir mėnesinio mokesčio. Pavyzdžiui, pasirinkus naudoti VPNą NordVPN, metinį planą galėsite įsigyti su 58% nuolaida. O tuo atveju, jeigu suteiktos paslaugos netenkintų, per mėnesį galėsite susigrąžinti sumokėtus pinigus.

Ar tai legalu?

Taip, tai legalu ir naudojama ne tik pavienių privačių asmenų, tačiau ir verslo įmonių bei kitų institucijų, kurioms aktualus duomenų saugumas ir privatumas. Tiesa, reikia pastebėti, kad kai kurios artimųjų rytų šalys, o taip pat ir tokia gigantė kaip Kinija blokuoja VPN dėl tose šalyse galiojančių įstatymų. Tai reiškia, kad VPN virtualiojo privataus tinklo teikiamomis naudomis galbūt nebūtinai galėsite pasinaudoti bet kuriame pasaulio krašte. Tačiau tai išimtiniai atvejai. Europoje, Amerikoje dėl to problemų nekyla, todėl dėl to jaudintis pernelyg nereikėtų. Be to, dėl suprantamų priežasčių, kai kuriais atvejais VPN gali būti blokuojamas ir mokyklose, universitetuose bei darovietėse.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais