Ekspertai pažymi, kad „Sony“ turi ambicijų PSN paversti „Facebook“ analogu, tik šiuo atveju socialinis tinklas būtų skirtas žaidimų gerbėjams.
PSN vartotojo profilyje bus galima nurodyti savo realų vardą, įdėti nuotrauką. Tiesa, iš pradžių čia turėtų kilti sunkumų: kamera PS4 Eye kol kas negali fotografuoti, taigi PSN profilio nuotrauką reikės paimti iš „Facebook“ (neturite čia paskyros – nėra ir nuotraukos).
Kita problema gali kilti iš reikalavimo nurodyti tikrą vardą, ir tai susiję su teise į privatų gyvenimą. Iš esmės, „Sony“ negali priversti vartotojo to daryti. Todėl iš pradžių vietoj vardo bus rodomas PSN ID, o ne žmogaus vardas. Norint matyti realius vardus, reikės išsiųsti užklausas. Jei draugai, pažįstami ir kt. asmenys užklausą patvirtins, tuomet bus galima matyti tikrą vardą. Be to, naujų draugų paieška pagal PSN ID – tai keblus dalykas.
Kaip jau minėta, kameros „PS4 Eye“ galimybės iš karto po jos pasirodymo rinkoje bus ribotos. Japonų kompanijos atstovai pažadėjo, kad konsolė galės atpažinti balso komandas ir vartotojo veidą, tačiau daugiau detalių nepranešė. Taip pat paaiškėjo, jog balsu bus galima aktyvuoti žaidimą arba išjungti konsolę.
Veido atpažinimo funkcija gali būti sukonfigūruota taip, kad ji pakeistų prieigai prie sistemos ir PSN paskyros naudojamą slaptažodį. Po to, kai kamera „įsimins“ jūsų veidą, prie sistemos gauti prieigą bus galima keliais būdais: naudojant galvos judesius arba kamerai parodyti kontrolerio „DualShock 4“ baltą juostelę.
PS4 atpažinimo sistema kol kas praėjo tik demo režimo testavimą. Kaip ji veiks realiomis sąlygomis, galima bus spręsti iš pirmųjų „Playstation 4“ ir „PS4 Eye“ savininkų atsiliepimų.