Susipažinkite lengviau:
- Išsirengę į žvejybą, nepamirškite ne tik visų jai būtinų aksesuarų, bet ir išmanaus telefono – žūklei skirtos programėlės padės tiek ją planuojant, tiek jos metu;
- Planavimui skirti išmanūs sprendimai ne tik padeda sekti oro sąlygas, bet ir pažinti vandens telkinių dugną ar skirtingas žuvų rūšis;
- Pasibaigus žvejybai, savo laimikį galėsite išmatuoti ir jo nuotraukomis pasidalinti žvejų socialiniuose tinkluose, o receptų ar stovyklavimo programėlės užtikrins, kad žūklė – tik įsimintino laisvalaikio gamtoje pradžia.
Jei norite apie žvejybai skirtus išmanius sprendimus sužinoti daugiau ir pažinti juos išsamiau, skaitykite šį „Bitės Profų“ straipsnį.
Žūklė prasideda nuo planavimo
Išsirengus į žvejybą, neužteks į automobilį įsimesti meškerę, sulankstomą kėdę ir keletą aksesuarų. Kiekvienas žvejys išvyką planuoja nuodugniai – stebi oro sąlygas, susipažįsta su telkiniuose sutinkamomis žuvimis, atrenka joms gaudyti tinkamus įrankius ir apgalvoja daugybę kitų smulkmenų. „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas sako, kad išmanūs žvejai pirmiausia turėtų išbandyti universalias jiems skirtas programėles.
„Viena tokių – žvejybos sonarų „Fish Deeper“ programėlė („Android“, „iOS“), kuria galima naudotis ir neturint šio įrenginio. Apie jo galimybes jau esame kalbėję anksčiau, tačiau programėlėje kiekvienas žvejys galės stebėti saulės ir mėnulio tekėjimo kalendorių, temperatūrą, vėjo stiprumą, slėgį ir kitus duomenis. Taip pat čia galima registruoti visų laimikių dydį, sugavimo koordinates, oro sąlygas ir kitas svarbias pastabas, o šia informacija patogu dalintis socialiniuose tinkluose. Programėlė leis sudaryti išvykų žemėlapius ir naudotis jais neprisijungus – tai itin pravartu, jei atokesnėse vietose nėra interneto ryšio.
Kita žvejų dėmesio verta programėlė – „Žvejybos prognozė“ („Android“). Joje pateikiama penkių dienų orų prognozė, o pagal oro sąlygas prognozuojama ir iki 50-ies žuvų rūšių elgsena. Čia taip pat galėsite žymėti savo žvejybos maršrutą, gauti naujienas apie žvejybą bei medžioklę ir sekti Mėnulio kalendorių. Kad žūklė būtų rezultatyvi, itin svarbi ir vėjo kryptis – tikslią prognozę žinos programėlę „Windfinder“ („Android“, „iOS“) parsisiuntę žvejai.
Pravers ir jau užmetus meškerę
Išmaniosios programėlės svarbios ne tik planuojantiems išvykas, bet ir jau iškeliavusiems į jas. „Bitės Profas“ Martynas sako, kad tarp žvejų itin populiari programėlė „Gylis“ („Android“). Joje žvejai ras batimetrinius (gylio) žemėlapius, kurie itin svarbūs velkiaujant ar kitu būdu gaudant plėšrias žuvis, besislepiančias duobėse tarp staigaus gylio pokyčio.
„Kita programėlė, kurią kiekvienas smalsus žvejys norės turėti savo telefone – „Fish Planet“ („Android“, „iOS“). Joje pristatoma per 550 skirtingų žuvų rūšių, pateikiama kiekvienos jų iliustracija, pavadinimai lotynų ir 28 šnekamosiomis kalbomis, biologinė informacija, gyvenamos vietos, geriausias gaudymo laikas ir net tam tinkamiausi metodai. Tiesa, nors programėlė nereikalauja interneto ryšio, kai kurios jos funkcijos prieinamos tik už papildomą mokestį“, – pasakoja „Bitės Profas“.
Kad būtumėte pasiruošę netikėtoms situacijoms, Martynas ragina parsisiųsti ir „Fishing Knots“ („Android“, „iOS“). Jos 3D animacijos padės lengvai surišti populiariausius žvejyboje naudojamus mazgus – tiek tvirtinant kabliuką ar pavadėlį, tiek rišant nutrūkusį valą sudėtingose situacijose, pavyzdžiui, kai žvejybos sistemėlė itin sudėtinga.
Pasigirkite laimikiu draugams
Išmanioji žvejyba nesibaigia pasiekus krantą ar pagavus laimikį – dabar pats metas juo pasidžiaugti patiems ir parodyti sugautas žuvis draugams. Bet pirmiausia Martynas siūlo įvertinti žuvies dydį.
„Naujausių „Samsung“, „iPhone“ ir kitų gamintojų telefonų papildytos realybės funkcijos leis jūsų įrenginį paversti liniuote, kuria galėsite išmatuoti sugautą žuvį. Geriausiai tam tiks „Measure“ programėlė („Android“, „iOS“). Tiesa, objekto matavimui reikalingas lygus paviršius ir programėlės kalibravimas pagal jį. Panašias galimybes siūlo ir specialiai žuvies matavimui sukurta „Fish ruler“ („Android“)“, – sako „Bitės Profas“.
Savo pagautą laimikį galite pažymėti ir jau minėtoje „Deeper“ programėlėje, tačiau ieškantiems daugiau Martynas siūlo išmėginti „Fishing Spots“ („Android“, „iOS“). Tai – žvejų socialinis tinklas, leidžiantis registruoti pagautos žuvies dydį, jos sugavimo vietą ir kitus parametrus, taip pat dalintis laimikio nuotraukomis. Programėlėje galima matyti populiarias netoliese esančias gaudymo vietas, sekti orų prognozę ir bendrauti su kitais žvejais.
Jei žvejyba tėra jūsų nuotaikingo savaitgalio ar atostogų dalis, „Bitės Profai“ jau anksčiau yra kalbėję apie būdus išmaniai leisti laisvalaikį. Jei iš sugauto laimikio norėsite paruošti neragautą patiekalą, su populiariomis maisto gaminimo programėlėmis galite susipažinti šiame straipsnyje.
Atėjus rudeniui, Lietuvą apima grybavimo karštinė. Kokius grybus rinkti, kaip rasti kelią iki automobilio ir pasivaikščiojimą paversti smagiomis varžytuvėmis – neišsemiama tema, kuriai informacijos nereikės toli ieškoti. Jei vienas iš mėgstamiausių jūsų hobių – grybavimas, padėti gali išmaniosios programėlės, apie kurias pasakoja „Bitės Profai“.
Daugiau apie išmaniuosius sprendimus galite sužinoti iš didžiųjų miestų „Bitės“ salonuose įsikūrusių „Bitės Profų“. Išmaniųjų technologijų ekspertai konsultuoja nemokamai nepriklausomai nuo to, kokio tinklo paslaugomis naudojatės. Daugiau naudingų patarimų ir įdomių naujienų ieškokite „Bitės Profų“ puslapyje.