Kaip išsirinkti patvarų telefoną, kuris nesuges pirmai progai pasitaikius?

Renkantis naują telefoną svarbus ne tik telefono dizainas, gera kamera ir ryškus ekranas, bet ir fizinės modelio savybės. Ieškantiems ištvermingo, dulkėms, drėgmei ir smūgiams atsparaus telefono reiktų atsiminti kelis esminius dalykus, iš kurių svarbiausias – IP reitingas, rašoma pranešime spaudai.
CAT S62
„CAT S62 Pro“ – vienas naujesnių itin didelio atsparumo aplinkos poveikiui telefonų / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalinasi patarimais, į ką reiktų atsižvelgti norint išsirinkti ypač patvarų telefoną.

IP reitingas

Rinkdamiesi naują telefoną įsitikinkite ar jūsų pasirinktas išmanusis turi specialų IP (angl. „Ingress Protection“) reitingą. Jis parodo telefono atsparumo drėgmei ir dulkėms lygį.

Šį reitingą telefonams suteikia Tarptautinė elektrotechnikos komisija (angl. „International Electrotechnical Commission“), atsakinga už elektroninės įrangos standartizavimą. IP reitingas nėra privalomas, todėl ne visų gamintojų įrenginiai jį turi, bet tai nebūtinai reiškia, kad jie nėra verti dėmesio.

Telefono IP reitingą rasite telefonų aprašymuose šalia raidelių „IP“. Čia pamatysite du skaičius. Pirmasis nurodo apsaugos nuo kietųjų dalelių (dulkių ir purvo) lygį. Antrasis skaičius nurodo, kaip telefonas reaguoja į drėgmę. Patys atspariausi telefonai gauna IP68 sertifikatą. Dažniausiai tai būna flagmanai – pačios aukščiausios klasės modeliai.

Išmaniesiems laikrodžiams, apyrankėms, belaidėms kolonėlėms ir ausinėms taip pat gali būti taikomi IP reitingo reikalavimai. Čia galioja tos pačios atsparumo skalės, kaip ir išmaniesiems telefonams.

Svarbu paminėti, kad IP reitingas suteikiamas atliekant bandymus idealiomis teorinėmis sąlygomis, todėl bet koks telefono vientisumo pažeidimas gali padaryti įtaką telefono atsparumui.

Telefono atsparumas dulkėms

Pirmasis IP reitingo skaičius (nuo 1 iki 6) suteikiamas atsižvelgiant į tai, kokio dydžio dalelės ir kiti pašaliniai objektai gali patekti į telefono vidų per jo jungtis.

Skaičius 1 nurodo, kad į telefono vidų gali patekti visos dalelės, kurių skersmuo yra mažesnis nei 50 mm. 2 – į vidų gali patekti mažesnio nei 12 mm skersmens dalelės. 3 – mažesnės nei 2,5 mm. 4 – objektai, mažesni nei 1 mm. 5 – toks balas suteikiamas, jeigu į telefoną patenka tik labai ribotas dulkių kiekis. Galų gale, 6 įvertintas nepralaidumo lygis gaunamas tik tais atvejais, jeigu modelis į save neįsileidžia jokių pašalinių objektų – net ir dulkių.

Svarbu pridurti, kad šiuo reitingu yra vertinami ne tik smulkūs išmanieji įrenginiai, bet ir kompiuteriai ar dronai, todėl jo rodikliai yra pritaikyti įvairaus dydžio įrenginiams. Telefonai dažniausiai turi 5 ar 6 balais įvertintą atsparumą dulkėms.

Nesutrikite, jei pamatysite žymėjimą su „X“ raide. Pavyzdžiui, IPX6 standartas dar nereiškia, kad įrenginys atsparus tik drėgmei, o dulkėms ne. Tiesiog apsauga nuo jų nebuvo įvertinta oficialiais testais. Tačiau jei įrenginys gali būti panardintas į vandenį, jis bus atsparus ir dulkėms.

Atsparumas drėgmei

Antrasis IP reitingo skaičius (nuo 1 iki 8) suteikiamas atsižvelgiant į telefono atsparumą dėgmei. Skaičius 1 nurodo, kad modelis atsparus vertikaliai krentantiems vandens lašeliams. 2 – modelis atsparus lašams, vertikaliai krentantiems ne didesniu nei 15 laipsnių kampu. 3 – modelis atsparus apliejimui, krentančiam ne didesniu nei 60 laipsnių kampu. 4 – modelis atsparus bet kokiam apliejimui. 5 – modelis atsparus vandens srovei. 6 – modelis atsparus net gausiai vandens srovei. 7 – modelis gali ištverti 30 min. panardinimą 15–100 cm gylyje. 8 – modelis ištveria bet kokį panardinimą po vandeniu į didesnį nei 1 metro gylį (tikslius duomenis gamintojai nurodo individualiai).

Atsižvelkite į tai, kad net aukščiausią, IP68 atsparumo sertifikatą, turintis išmanusis nėra visiškai atsparus drėgmei. Daug kas priklauso ir nuo paties skysčio, kuriame jis panardinamas ar kuriuo apliejamas, ir nuo kontakto trukmės.

Telefonų atsparumo drėgmei testai atliekami gėlame vandenyje. O jūros, ežero ar kalkėtame vandenyje yra daug priemaišų ir kietųjų dalelių (visų pirma, druskų), kurios gali sugadinti vidinius telefono elementus arba pažeisti ausinių ir telefono įkrovimo lizdus. Net jei sušlapinę telefoną nepastebėsite jokių pokyčių, į telefoną patekusi drėgmė gali pakenkti telefone esančiai pagrindinei plokštei.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad amžinų ir viskam atsparių išmaniųjų kol kas nėra. Todėl net jei įsigijote aukščiausią IP reitingą turintį telefoną, jo atsparumas priklausys nuo to, kaip jūs jį prižiūrėsite. Saugant savo telefoną nuo drėgmės ir dulkių pažeidimų bei įbrėžimų, specialistai rekomenduoja naudoti specialias ekrano apsaugas ir telefonų dėklus.

Smūgiams atsparūs telefonai

Tiems kurie dirba sudėtingomis sąlygomis arba užsiima ekstremaliu sportu ypač svarbus ir telefono atsparumas smūgiams. Jei ieškote būtent tokio telefono, rekomenduojame pasidomėti „CAT S52“, „CAT S62 Pro“ ar „Samsung Galaxy XCover Pro“ telefonų modeliais – jie yra daug tvirtesni nei įprasti telefonų modeliai.

Visgi įprastam vartotojui toks didelis saugumo lygis nuo smūgių nėra būtinas. Geriausiai nuo kasdienių pavojų telefoną apsaugos specialiai tam skirti priedai – dėklai bei ekrano apsaugos.

Rinkdamiesi telefono modelį tiesiog atkreipkite dėmesį į tai, iš ko šis pagamintas. Naujausias ir patvariausias – „Gorilla Glass Victus“ stiklas. Juo apsaugotas, pavyzdžiui, „Samsung Galaxy Note 20 Ultra“ modelis. Tuo tarpu naujos „iPhone 12“ serijos telefonų ekranai padengti naujos kartos keraminiu skydu „Ceramic Shield“, kuris iki 4 kartų padidina atsparumą smūgiams ir kitiems aplinkos veiksniams.

Tinkama telefonų priežiūra

Tam, kad telefonas kuo ilgiau išliktų maksimaliai atsparus, svarbu jį tinkamai prižiūrėti. Svarbiausia laikytis kelių paprastų esminių taisyklių. Ypatingai saugokite savo išmanųjį būdami prie jūros. Sūrus vanduo ir smėlis – didžiausi telefonų priešai. Taip pat nenaudokite telefono tokiose vietose kaip pirtis.

Telefonui įkritus į vandenį, pirmiausia jį kruopščiai nusausinkite ir jokiu būdu nekraukite aplieto įrenginio. Jeigu į jungtis pateko purvo ar kitokių nešvarumų, juos iš karto pašalinkite. To nepadarę, įstumsite nešvarumus giliau į telefono vidų – tuomet juos pašalinti bus daug sudėtingiau.

Saugokite savo telefoną nuo išorės dirgiklių – tai padaryti padės ekrano apsauginis stiklas ir telefono dėklai. Jei manote, kad jūsų išmanusis buvo paveiktas smūgio, drėgmės ar dulkių, kreipkitės į išmaniųjų įrenginių priežiūros centrą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos