Kaip laikui bėgant neprarasti telefone išsaugotų nuotraukų ir vaizdo įrašų?

Dauguma mūsų išmaniajame telefone laiko šimtus nuotraukų ir vaizdo įrašų, kuriuose įamžintas akimirkas norisi išsaugoti kuo ilgiau. Vis tik laikytis šiuos svarbius duomenis telefonuose nėra saugu. Sugadinę ar praradę įrenginį, kartu prarasite ir visas brangias nuotraukas ar vaizdo įrašus. Kaip tinkamai pasirūpinti prisiminimais, dalinasi „Bitės Profai“.
pexels.com
pexels.com / Pexels nuotr.

Taupydami jūsų laiką, kviečiame su turiniu susipažinti lengviau:

  • Interneto debesyse saugomos nuotraukos ir vaizdo įrašai bus prieinami iš bet kurio išmaniojo telefono ar kompiuterio;
  • Duomenų perkėlimui iš telefono į kompiuterį puikiai pasitarnaus „Google Drive“ ar USB laidas;
  • Nuotraukas ir vaizdo įrašus išsaugoję išoriniame kietajame diske juos lengvai pasieksite net ir neturėdami interneto ryšio.

Daugiau apie tai, kaip išsaugoti telefonu užfiksuotas nuotraukas ir vaizdo įrašus ateičiai, sužinokite toliau skaitydami šį straipsnį.

„Siekiant neprarasti brangių prisiminimų nuotraukose ar vaizdo įrašuose, geriausia sukurti jų kopiją ir išsaugoti ją saugykloje: internetiniame debesyse, kompiuteryje ar išoriniame kietajame diske. Tai padaryti nėra sudėtinga, užtenka žinoti kelis paprastus žingsnius“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Kaip perkelti nuotraukas ir vaizdo įrašus į debesis?

Shutterstock nuotr./Kaip laikui bėgant neprarasti telefone išsaugotų nuotraukų ir vaizdo įrašų?
Shutterstock nuotr./Kaip laikui bėgant neprarasti telefone išsaugotų nuotraukų ir vaizdo įrašų?

Vienas paprasčiausių ir saugiausių būdų išsaugoti telefone esančias nuotraukas ir vaizdo įrašus – perkelti juos į interneto debesis. Žinodami slaptažodį, prie brangių failų saugyklos galėsite prisijungti kada panorėję ir iš bet kurio kompiuterio ar telefono. Tad nebereikės jaudintis, kad sugedus išmaniajam ar jį praradę neteksite svarbių duomenų.

Nuotraukų iš vaizdo įrašų saugojimui pasitarnaus „Google Photos“ („Android“ ir „iOS“) ir „OneDrive“ („Android“ ir „iOS“) saugyklos. Visos jos nemokamai suteikia iki 15 GB jūsų duomenims, tačiau už nedidelį mėnesinį mokestį galite įsigyti daugiau vietos. Visas kainas galite sužinoti užėję į bet kurios iš jų programėlę. Tuo metu numeris vienas pasirinkimas „iPhone“ savininkams – „iCloud Drive“ („iOS“) debesis, kuri automatiškai įdiegta visuose „Apple“ įrenginiuose ir siūlo 5GB nemokamos vietos.

„Norėdami, kad nuotraukos į „Google Photos“ būtų perkeltos automatiškai, iš pradžių parsisiųskite programėlę, suteikite jai leidimą pasiekti vidinę telefono atmintį ir pasirinkite savo „Google“ paskyrą. Jei programėlę įdiegėte pirmą kartą, jums bus pasiūlyta įjungti atsarginį automatinį kopijavimą ir pasirinkti saugomų nuotraukų kokybę. Taip pat pažymėti, ar nuotraukų perkėlimui į debesį naudoti mobiliuosius duomenis ar daryti tą tik tada, kai esate prisijungę prie „Wi-Fi“, – pasakoja „Bitės Profas“.

Jei programėlę jau naudojote anksčiau, tuomet atverkite ją ir pasirinkite savo „Google“ paskyrą. Įjunkite atsarginį duomenų kopijavimą, pažymėkite norimą nuotraukų kokybę bei tai, ar perkeliant jas į debesį naudoti mobiliuosius duomenis ar palaukti, kol telefonas prisijungs prie „Wi-Fi“.

Tam, kad nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų automatiškai išsaugomi „OneDrive“, programėlės apačioje spustelėkite žmogaus ikoną. Po to bakstelėkite „Parametrai“, „Fotoaparato nusiuntimas“, įjunkite „Fotoaparato turinio nusiuntimas“. Spustelėję „Papildomi aplankai“, galėsite įtraukti ir, pavyzdžiui, ekrano kopijas, kurių turinys bus išsaugotas „OneDrive“. Norėdami įsitikinti, kad vaizdo įrašai taip pat bus nusiunčiami automatiškai, įjunkite ir „Įtraukti vaizdo įrašus“.

Nuotraukų ir vaizdo įrašų perkėlimui iš „iPhone“ telefono į „iCloud“ nustatymuose pasirinkite „Apple ID“, „iCloud“ ir „iCloud photos“. Tuomet spustelėję „Optimize iPhone Storage“ nustatysite, kad į debesį būtų perkeliamos pilnos, o telefone saugomos mažesnės raiškos jų kopijos.

Jei artėjančių švenčių proga galvojate, ką padovanoti artimiesiems, senų nuotraukų ir vaizdo įrašų skaitmenizavimas gali būti puiki išeitis. Naujai atgimę brangiausi šeimos prisiminimai tikrai sukels šiltų emocijų ir padovanos gražių pokalbių prie šventinio stalo. O kaip skaitmenizuoti fotojuostoje, vaizdajuostėje ar skaidrėse užfiksuotus vaizdus, pasakoja „Bitės Profai“.

Kaip išsaugoti nuotraukas ir vaizdo įrašus kompiuteryje?

Shutterstock nuotr./Kaip laikui bėgant neprarasti telefone išsaugotų nuotraukų ir vaizdo įrašų?
Shutterstock nuotr./Kaip laikui bėgant neprarasti telefone išsaugotų nuotraukų ir vaizdo įrašų?

Norėdami atlaisvinti vietos telefone ir turėti atsarginę nuotraukų ir vaizdo įrašų kopiją, brangiausius prisiminimus galite perkelti ir į kompiuterį.

„Vienas dažniausiai naudojamų būdų – USB laidas, tačiau tais atvejais, kai jo neturite šalia, failų perkėlimui iš telefono su „Android“ operacine sistema ar „iPhone“ į kompiuterį puikiai pasitarnaus „Google Drive“ paslauga. Tiesa, kaip jau ir minėjau ji leidžia ne tik internetu perkelti failus iš vieno įrenginio į kitą, bet ir saugoti virtualią jų kopiją. Tad net ir sugedus kompiuteriui nereikės jaudintis, kad prarasite svarbius duomenis“, – sako „Bitės Profas“.

Kad ir kiek vidinės atminties turėtų jūsų išmanusis įrenginys, su sparčiai tobulėjančiomis technologijomis, kaip filmavimas 8K raiška, ją galima kaipmat išnaudoti. Jei telefone ir vėl pritrūkote vietos, nebūtina gaišti laiko galvojant, kurias nuotraukas ar vaizdo įrašus mažiausiai gaila ištrinti – yra ir patogesnių būdų atlaisvinti vidinę išmaniojo atmintį. Kaip tai padaryti, pasakoja „Bitės Profai“.

Kaip išsaugoti nuotraukas ir vaizdo įrašus išoriniame kietajame diske?

Shutterstock nuotr./Kaip laikui bėgant neprarasti telefone išsaugotų nuotraukų ir vaizdo įrašų?
Shutterstock nuotr./Kaip laikui bėgant neprarasti telefone išsaugotų nuotraukų ir vaizdo įrašų?

Jei planuojate išsaugoti daug nuotraukų ir vaizdų įrašų, tačiau galvojate, kad galite pritrūkti nemokamos internetinės saugyklos vietos ar per daug apkrauti vidinę kompiuterio atmintį, puikus sprendimas – išorinis kietasis diskas. Tai – įrenginys, kurį prijungiate prie savo kompiuterio naudojant USB laidą.

„Yra du išorinių kietųjų diskų tipai: HDD ir SSD. Pirmasis gerokai pigesnis, tačiau lėčiau perkelia duomenis. Tuo metu SSD pasižymi didesniu duomenų perkėlimo greičiu, yra lengvesnis ir tylesnis. Taip pat jis atsparesnis išorės veiksniams, nes jo viduje, priešingai nei HDD, nėra jokių besisukančių ir nusidėvinčių dalių, tik mikroschema, – sako M.Vrubliauskas.

Ekspertas pratęsia, kad nors HDD diskas yra pigesnis, tačiau ieškantiems kompaktiško, greitai veikiančio ir tylaus įrenginio, visuomet verta investuoti į SDD. Jį galėsite tiek patogiai laikyti namuose ant stalo, tiek pasiimti į kelionę.

„Naudojant specialų adapterį – USB OTG – išorinį kietąjį diską galima prijungti tiesiai prie telefono su „Android“ operacine sistema. Tai ypač palengvina duomenų perkėlimą, nes nereikia prieš tai jų išsaugoti kompiuteryje. Svarbu paminėti ir tai, kad „Samsung“ telefonai turi specialią programėlę „Smartswitch“ („Android“). Ji surenka visas telefone esančias nuotraukas, vaizdo įrašus, o jums belieka pasirinkti, kokiame išoriniame įrenginyje norėsite išsaugoti jų kopijas“, – nurodo M.Vrubliauskas.

Tam atsisiųskite programėlę, suteikite jai prašomus leidimus, tuomet viršutiniame dešiniajame ekrano kampe pasirinkite SD kortelės ikoną, prijunkite prie telefono išorinį kietąjį diską ir spustelėkite ant jo pavadinimo programėlėje. Po to pažymėkite, kad norėsite perkelti nuotraukas ir vaizdo įrašus, ir „Kurti atsarginę kopiją“. Kituose telefonuose su „Android“ operacine sistema duomenis į išorinį kietąjį diską teks perkelti rankiniu būdu.

M.Vrubliauskas primena, kad geriausias būdas užsitikrinti, kad nuotraukos ir vaizdo įrašai saugūs ir juos bet kada panorėję galėsite lengvai pasiekti – išsaugoti juos keliose ar net visose anksčiau minėtose vietose. Taip būsite tikri, kad, pavyzdžiui, sugedus ne tik telefonui, bet ir kompiuteriui, brangūs prisiminimai liks saugūs kitose saugyklose.

Kiekvienas iš mūsų turime senų ir brangių juodai baltų nuotraukų. Tai – senelių vestuvių, mamos krikštynų ar išleistuvių fotografijos. Ar kada nors pagalvojote, kaip jos atrodytų „nuspalvintos“? Šiandien tai ne tik įmanoma, bet ir labai paprasta padaryti patiems! Kaip technologijų pagalba bet kurią nespalvotą nuotrauką prikelti naujam gyvenimui, pasakoja „Bitės Profai“.

Daugiau apie telefonu užfiksuotų nuotraukų ir vaizdo įrašų išsaugojimą ateičiai galite sužinoti iš didžiųjų miestų „Bitės“ salonuose įsikūrusių „Bitės Profų“, o per karantiną specialistai konsultuoja internetu. Išmaniųjų technologijų ekspertai konsultuoja nemokamai nepriklausomai nuo to, kokio tinklo paslaugomis naudojatės. Daugiau naudingų patarimų ir įdomių naujienų ieškokite „Bitės Profų“ puslapyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų