Kaip prieš parduodant „Android“ telefoną įsitikinti, kad jūsų duomenys tikrai ištrinti?

Dauguma mano, kad atstačius gamyklinius telefono parametrus visa „Android“ telefone esanti informacija pradings negrįžtamai, tačiau tai nėra tiesa. Įvairios tyrėjų grupės ne kartą nustatė, kad ištrintus duomenis galima atgaivinti su specialiais įrankiais.
Prostatoma „Android  M“
Prostatoma „Android M“ / Scanpix nuotr.

Taip yra todėl, kad kai ką nors ištrinate, byla savaime nėra perrašoma – sistema tiesiog išmeta visą byloje esančią informaciją, ją pakeisdama laisva vieta. Ateityje planuojantiems parduoti savo įrenginius duomenų atgaivinimas gali sukelti rimtų privatumo problemų.

Mashable.com pateikia keletą būdų, kurie padės įrenginyje esančius duomenis ištrinti visiems laikams.

„Android“ telefono šifravimas yra pati patikimiausia priemonė norint apsaugoti telefono duomenis nuo atgaivinimo. Užšifruodami savo telefoną visus savo duomenis užrakinate specialiu raktu ir jie be šifravimo rakto (slaptažodžio) niekaip negalės būti pasiekti.

Dauguma su „Android Marshmallow“ veikiančių įrenginių turi būti šifruojami pagal numatytuosius nustatymus.

Jeigu jūsų telefonas veikia su „Lollipop“ arba ankstesne operacine sistema, prieš parduodant įrenginį ir atstatant gamyklinius parametrus patartina užšifruoti duomenis. Šifravimą daugumoje telefonų rasite Settings > Security > Encrypt phone, tačiau dėl operacinės sistemos modifikacijos šifravimo nustatymų vieta gali skirtis.

Vis dar besibaiminantiems, kad privatūs duomenys gali būti pasiekti trečiųjų šalių, atstačius gamyklinius parametrus atmintį galima užpildyti beverčiais duomenimis, pavyzdžiui, padaryti aukščiausios raiškos vaizdo įrašą ir duomenis vėl ištrinti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„Lidl Lietuva“ septintus metus iš eilės pripažinta geriausiu darbdaviu Lietuvoje ir Europoje
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai