„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kaip rasti tinkamiausią išorinį SSD diską: įvardijo kelias svarbiausias savybes

Šiandieniniame sparčiai besivystančiame pasaulyje greitis ir duomenų sauga yra itin svarbūs. SSD kietieji diskai tapo puikiu pasirinkimu tiems, kurie siekia žaibiško duomenų perdavimo greičio, kompaktiškumo, patogumo ar tiesiog papildomos atminties išmaniajame įrenginyje. Visgi jų pasiūla parduotuvėse yra ypač didelė, todėl išsirinkti gali būti sunku. Būtent todėl ekspertas pataria, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, norint įsigyti tinkamiausią išorinį kietąjį SSD diską.
Programavimas
Programavimas / 123RF.com nuotr.
Temos: 2 Diskas SSD

„SSD kietasis diskas veikia gerokai greičiau nei HDD, todėl, didėjant duomenų kiekiui, pradėjo augti ir spartesnio įrenginio poreikis naudotojams. Pavyzdžiui, išorinis SSD kietasis diskas suteikia galimybę saugoti daugiau failų bei paspartinti jų perkėlimą, dėl ko įrenginyje atlaisvėja atminties, dirbti tampa daug lengviau ir patogiau“, – pranešime žiniasklaidai sako „Samsung“ išmaniųjų įrenginių ekspertas Andrius Mateika.

Svarbu suderinamumas su turimu įrenginiu

Pirmiausia, renkantis išorinį kietąjį SSD diską, reikėtų įsivertinti savo poreikius – kiek duomenų norėsite jame saugoti ir kokiu greičiu juos pasiekti. Anot A.Mateikos, vertėtų atkreipti dėmesį ir į SSD išorinių kietųjų diskų tipus, kadangi ne visi jie tinka kiekvienam įrenginiui.

„Vieni universaliausių ir tinkantys daugumai įrenginių – išoriniai SSD kietieji diskai su USB sąsaja. Vertėtų pasidomėti, ar jūsų kompiuteris turi USB 3.0 jungtį ir, jei taip, rinktis tos pačios sąsajos išorinį kietąjį diską, mat tokia jungtis užtikrina didesnį duomenų perdavimo greitį. Visgi jei jūsų kompiuteris itin senas, tikėtina, jame yra kita – USB 2.0 – jungtis. Į tai svarbu atkreipti dėmesį prieš renkantis diską, kad įsitikintumėte, ar galėsite jį sujungti su savo įrenginiu“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Jei jums pasisekė ir radote gana universalios jungties SSD kaip, lengvai prisijungsite prie kasdienių naudojamų technologijų: nuo „Windows“ bei „macOS“ įrenginių iki įvairių žaidimų konsolių, mat jis suderinamas tiek su USB 3.0, tiek USB 2.0. Tačiau verta žinoti, kad, pasak eksperto, kai kurie išoriniai SSD gali būti prijungiami ir Wi-Fi tinklu. Tokiu būdu failus persiųsti įmanoma belaidžiu ryšiu, o tai itin paranku tiek keliaujant, tiek naudojant tokį diską namuose.

Kietojo disko talpa – svarbiausia specifikacija

Įsivertinus poreikius ir išsirinkus išorinio kietojo disko tipą, svarbu atsižvelgti ir į jo talpą. Atidžiai apsvarsčius, kiek duomenų norėsite saugoti, būsite tikri, kad išnaudojate visas įrenginio galimybes. SSD išorinių diskų talpa svyruoja nuo keliasdešimt GB iki kelių TB, todėl tinkamą pasirinkimą ras kiekvienas.

„Jei ieškote įrenginio, kuris tiktų dokumentams, nuotraukoms ar kitai medijai perkelti iš vieno įrenginio į kitą, jums gali užtekti ir keliasdešimties GB talpos. Jos pakanka, norint saugoti tūkstančius nuotraukų ar kelis šimtus vaizdo įrašų. Tačiau, jei dirbate su ypač dideliu duomenų kiekiu, vertėtų rinktis kelių TB talpos SSD diską“, – sako A.Mateika.

Tinkamai išsirinkus išorinį SSD galėsite nesunkiai ir žaibiškai perkelinėti ir saugoti svarbiausią savo informaciją: nuo nuotraukų iki dokumentų, bei mėgautis greičiau veikiančiu kompiuteriu, mat jame bus daugiau atminties. Kaip ekspertas pabrėžia, svarbu atsižvelgti į SSD ir jūsų kompiuterio jungtį bei pasirinkti labiausiai poreikius atitinkančią disko talpą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs