Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Kartu su NASA misija skrydžiui aplink Mėnulį išsiųsti galite ir savo vardą

Nežinau, ar per gyvenimą turėsiu galimybę fiziškai pabūvoti kosmose, tačiau virtualiai – tikrai taip. Ir tam įgyvendinti man užteko vos kelių paspaudimų NASA internetinėje svetainėje.
Kosmonautas Mėnulyje
Kosmonautas Mėnulyje / 123RF.com nuotr.

NASA kviečia žmones įrašyti savo vardą į USB laikmeną, kurią su savimi į kosmosą skraidins „Orion“ kapsulė be įgulos. Orlaivis atliks pirmąją „Artemis“ misiją, kurios metu apskries aplink Mėnulį ir grįš į Žemę.

Taip patekti į orlaivį yra paprasta ir nemokama, tereikia spustelėti mygtuką „gauti įlaipinimo bilietą“ (Get boarding pass) NASA puslapyje ir įrašyti savo vardą, pavardę bei susigalvotą pin kodą.

NASA/Įrašius savo vardą galima gauti ir simbolinį įlaipinimo bilietą skrydžiui aplink Mėnulį
NASA/Įrašius savo vardą galima gauti ir simbolinį įlaipinimo bilietą skrydžiui aplink Mėnulį

Įrašę šiuos duomenis papildomai gausite ir simbolinį NASA erdvėlaivio įlaipinimo bilietą, kurį galėsite atsispausdinti.

Sugrįžimas į Mėnulį

„Artemis I“ bus pirmoji iš daugelio vis sudėtingesnių misijų, kuriomis siekiama sukurti ilgalaikį žmonių buvimą Mėnulyje. Šios misijos metu NASA galinga raketa „Space Launch System“ (SLS) paleis erdvėlaivį „Orion“ be žmonių skrydžiui aplink Mėnulį.

Planuojama, kad „Artemis 1“ skraidinsiantis „SLS-Orion“ kompleksas kovo 17 d. išvažiuos į NASA Kenedžio kosmoso centre (KSC) Floridoje esančią paleidimo aikštelę, kur bus surengta generalinė repeticija.

NASA pareigūnai teigė, kad SLS raketa ir „Orion“ erdvėlaivis aikštelėje praleis maždaug mėnesį, o generalinė repeticija greičiausiai vyks maždaug dvi savaites. Tada raketa ir kapsulė bus nugabentos atgal į didžiulį KSC transporto priemonių surinkimo pastatą tolesniems bandymams ir analizei.

Šiuo metu planuojama, kad „Artemis 1“ paleidimas įvyks ne anksčiau kaip kovo 20 d. Pats skrydis turėtų trukti tris savaites.

Per „Artemis 1“ misiją taip pat bus siekiama keleto tikslų: pademonstruoti „Orion“ gebėjimą nuskrieti iki Mėnulio ir sugrįžti, taip pat veikti atvirame kosmose, kur „daug šalčiau negu žemojoje orbitoje aplink Žemę“, ir erdvėlaivį sėkmingai susigrąžinti, aiškino programos vadovas.

NASA/SLS raketa
NASA/SLS raketa

Per šį skrydį taip pat planuojama tirti Žemę supančias radiacijos juostas ir nufotografuoti kapsulę iš išorės, kad fone matytųsi Mėnulis.

15min primena, kad pirmasis skrydis su astronautais – „Artemis 2“ – planuojamas 2024 m.

Tuo tarpu „Artemis 3“ turėtų tapti pirmąja misija nuo 1972 m., kurios metu Mėnulio paviršiuje išsilaipintų žmonės. Tiesa, šios misijos data jau buvo nukelta kelis kartus. Dabar tikimasi, kad „Artemis 3 “ įvyks 2025 m.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Trijų s galia – ne tik naujam „aš“, bet ir sveikoms akims!
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas