Kalbėdamas apie raketas „Iskander“, kurias rusai naudoja smogdami Ukrainai, ekspertas pažymėjo, kad jų tikslumas yra prastesnis, nei teigia rusai. O raketa „Kinžal“, kuri yra tiesiog „Iskander“ modifikacija, nepasiekia rusų deklaruojamo 10 machų (12 240 km/h) greičio.
Nepaisant to, atsižvelgdami į vykstančio karo realijas, rusai stengiasi modernizuoti ir tobulinti savo ginkluotę. Tačiau jiems labai trukdo Vakarų šalių įvestos technologinės sankcijos.
Pasak O.Ruvino, rusų raketose pradėtos naudoti žvalgybiniams bepiločiams lėktuvams „Orlan-10“ skirtos nukreipimo sistemos. Šias sistemas gamina pati Rusija, tačiau jos vis dar gaminamos iš užsienietiškų elektroninių komponentų. Ne tik kiniškų, bet ir vakarietiškų.
„Matome, kad kai kurios grandinės lituojamos rankomis ir netgi naudojamos buitinės technikos detalės. Pavyzdžiui, valdomose aviacinėse bombose mechanizmas, tiesiogiai atidarantis sviedinio sparnus, paimtas iš prancūziško buitinio ir biuro ventiliatoriaus, kurį galima laisvai įsigyti už 13 dolerių“, – aiškino žinovas.
Anksčiau pranešta, kad Šiaurės Korėjos raketose, kuriomis rusai apšaudė Ukrainą, rasta dalių iš Jungtinių Valstijų ir Europos. Tai komponentai, kurie buvo pagaminti 2021–2023 m. Remdamiesi šiomis gamybos datomis, ekspertai teigia, kad raketa „negalėjo būti surinkta anksčiau nei 2023 m. kovą“.