Kiek daugiau nei pusė (52 proc.) respondentų teigė, kad mintinai žino 1–4 žmonių numerius, dažniausiai – šeimos narių arba pačių artimiausių draugų.
„Mobilieji telefonai pakeitė telefonų knygutes – mums nereikia rinkti numerių ar įsiminti jų, tiesiog pasirenkame vardą iš adresų knygutės telefone ir skambiname. „Nokia“ išmanieji telefonai turėtų mūsų įpročius pakeisti dar labiau: mums skambins draugai, matysime jų nuotraukas, nors tų draugų telefonų numerių niekada neklausėme ir neįvedėme. Jeigu dabar 95 proc. telefonų numerių į savo mobiliuosius įsivedame patys, tai ateityje vis daugiau kontaktų įkelsime iš socialinių tinklų“, – sakė „Nokia Lietuva“ pardavimų vadovas Vytenis Koryzna.
Dauguma šiuolaikinių išmaniųjų telefonų leidžia įtraukti draugus iš populiariausių socialinių tinklų, tokių kaip „Facebook“, „LinkedIn“, „Twitter“. Tuomet telefone galima rasti ne tik telefonų numerius, bet ir kitą socialiniame tinkle išsaugotą kontaktinę informaciją.
Tyrimas parodė, kad dabar kontaktus iš socialinių tinklų integruoja tik apie 4 proc. vartotojų. „Nokia“ atstovai tikisi, kad ateityje tai darys kur kas daugiau žmonių. „Prognozuočiau, kad ateityje telefonų numeriai taps tik simboliniu kodu, mintinai jų išvis nebežinosime, mums tiesiog jie nerūpės – spustelėsime draugą sąraše ir pasirinksime priimtiniausią susisiekimo su juo būdą“, – sakė V.Koryzna.
„Nokia Lietuva“ užsakymu reprezentatyvų Lietuvos gyventojų tyrimą atliko bendrovė „Spinter tyrimai” š. m. birželio 15–22 dienomis.