„Prisiminkime, ką reiškia trumpinys DevOps: tai kultūra ir procesai, padedantys suvienyti programuotojus (Dev) ir programų platformų operatorius (Ops). Tad iš esmės DevOps akcentuoja komandų komunikaciją visuose lygiuose“,– sako Tomas Stankevičius, vienas pirmųjų DevOps specialistų kaunietiškajame „Centric“, kolegų jau pramintas DevOps kultūros ambasadoriumi.
Tad nenuostabu, kad pirmuoju žingsniu į sklandų susikalbėjimą ne tik tarp skyrių, bet ir tarp didžiulės kompanijos tarptautinių padalinių turėjo tapti visų šalių DevOps’ų susibūrimas suvienijančiame renginyje. Taip gimė konferencijos idėja: organizuojama lietuvių, ji sulaukė didelio kolegų iš Nyderlandų palaikymo, tad ir vieta – centrinėje organizacijos būstinėje Gauda mieste, Olandijoje – pasirinkta ne atsitiktinai.
„Pagrindinis mūsų konferencijos tikslas – auginti DevOps kultūros brandą visoje organizacijoje. Dalinsimės žiniomis, patirtimi, bet ne tik. „Centric“ – stambi įmonė, turinti ne vieną DevOps komandą įvairiose šalyse, kurios viena apie kitą žino nepakankamai, o tai jau savaime prieštarauja pačiai DevOps filosofijai. Todėl nusprendėme suburti visus kolegas į vieną vietą ir pasikalbėti: susipažinti, kas ką daro, pristatyti stiprybes ir vykdomus projektus, papasakoti apie taikomus procesus – ir pasitarti, kaip juos suvienodinti,“ – pasakoja grupės vadovas Mantas Lukoševičius.
Nors konferencija vidinė, tačiau nėra uždara, tad joje laukiama iki šimto dalyvių, tarp kurių bus ir 16 kauniečių – iš jų net keturi skaitys pranešimus ir ves dirbtuves-mokymus. Kaip jau įprasta DevOps konferencijose, numatytas vadinamasis open-space laikas, kai susirinkusieji pasidalija opiausiomis ir įdomiausiomis savo darbo temomis ir, išsiskirstę po atskiras erdves, jomis diskutuoja, mokosi ir dalijasi patirtimi.
„Kam reikalingi tokie dalijimaisi žiniomis? Pasakysiu paprastu palyginimu: vienam žmogui neįmanoma perskaityti viso interneto, bet didelė žmonių masė jau gali perskaityti labai daug – ir pasidalinti vieni su kitais, kas ką geriausio atrado. O DevOps kultūra tai ir akcentuoja: kad dalijimasis žiniomis yra privaloma mūsų visų progreso dalis – ne tik kompanijos viduje, bet ir tarp pačių kompanijų, rinkoje,“ – apibendrina Mantas.
Konferencijos turinys – įvairiapusis: nuo supažindinimo su specifiniais įrankiais, sėkmingų DevOps praktikų diegimo, iki IT saugumo aktualijų.
„Čia, Kaune, daug dirbame su IT įrankiais „Terraform“ ir „Ansible“: jais statome infrastruktūrą ir juos neblogai išmanome. Tad keli pranešimai bus skirti būtent šiems įrankiams: ką su jais galima nuveikti, kokie jų privalumai ir naudos, kodėl jie pranašesni už kitus įrankius. Dirbtuvių sesijose geriausi mūsų specialistai supažindins kolegas su šiais įrankiais, tuomet visi kartu statysime ir sukonfigūruosime naujas bandomąsias infrastruktūras“, – pasakoja Tomas.
Deramas akcentas bus skiriamas ir šiuo metu itin aktualiai saugumo temai: nuolat akcentuojant produkcijos kūrimo greitį ir sklandumą, kartais nepelnytai pamirštamas saugumo dėmuo, tad apie tai kalbėti pakviestas vienas olandų komandų vadovų, atsakingas už infrastruktūros apsaugą.
Pasak Manto, nors renginys dar tik pirmas, tačiau jau mąstoma ir apie jo tęstinumą: „Tikimės, kad ši konferencija taps pirmu žingsniu ir savotiška atramine platforma, nuo kurios atsispyrę galėsime judėti toliau – ateityje tokiais renginiais įtraukdami tiek kitus verslo padalinius, tiek integruodami daugiau organizacijos sėkmei svarbių temų“.
„Centric“ DevOps konferencija vyks pagrindinėje kompanijos būstinėje, Gauda mieste, Nyderlanduose, vasario 24-26 dienomis.