Padidinkite ryškios šviesos kiekį dienos metu
Jūsų kūnas turi natūralų laikrodį, veikiantį cirkadiniu ritmu. Šio laikrodžio dėka, net ir visa parą prabuvus tamsoje, užmigtumėte ir pabustumėte panašiu laiku, kaip įprastai.
Visgi, natūrali saulės šviesa arba ryški šviesa dienos metu padeda palaikyti sveiką cirkadinį ritmą, taip padidinant energiją dieną ir pagerinant naktinio miego kokybę bei trukmę.
Paskutinių tyrimų duomenimis, nemiga sergantiems žmonėms ryškios dienos šviesos poveikis ne tik pagerino miego kokybę ir trukmę, bet ir iki 83 proc. sutrumpino užmigio laiką.
Nustatykite tinkamą temperatūrą miegamajame
Galbūt pastebėjote, kaip karštą vasaros naktį tampa sunku užmigti? Taip yra būtent dėl to, kad temperatūra gali turėti įtakos miego kokybei.
Tyrimų metu nustatyta, kad kambario temperatūra teikia didesnę reikšmę miegui negu išoriniai aplinkos triukšmai. Padidėjusi kūno ar kambario temperatūra natūraliai padidina asmens budrumą.
Nors patogi temperatūra miegui svyruoja priklausomai nuo kiekvieno žmogaus įpročių, daroma prielaida, kad kūnui patogiausia miegoti prie 18-20°C.
Susikurkite vakaro ritualą
Jūsų kūnui ir protui reikia signalo, kad laikas miegoti, todėl sukurkite keletą atpalaiduojančių veiksmų, kuriuos atliksite kiekvieną vakarą. Toks ritualo įtvirtinimas gali tapti asmeniniu išjungimo mygtuku.
Nuo šilto dušo iki naktinio kremo įtrinimo į kūną - tinka bet koks veiksmas, nesukeliantis stimulo ar streso.
Išvalykite savo mintis
Nors dažnai to nejaučiame, miegoti nueiname dūzgiančia galva. Geresnei miego kokybei užtikrinti rekomenduojama išsivalyti mintis - tam puikiai pasitarnauja meditacija, turimų minčių užrašymas popieriuje (prieš miegą reikėtu vengti bet kokių išmaniųjų prietaisų).