Programišių taikiniu tapusi firma „Appleby“ nurodė, kad jos dokumentai galėjo būti nutekinti, nes į ją kreipėsi viena žiniasklaidos kompanija, susijusi su vadinamuoju Panamos popierių skandalu.
Po numanomos informacijos vagystės Jungtinėse Valstijose įsikūręs Tarptautinis žurnalistų tyrėjų konsorciumas (International Consortium of Investigative Journalists, ICIJ) paskelbė kaltinimų, susijusių su bendrovės veikla ir jos klientais.
Manoma, šis nutekinimas susijęs su kai kuriais turtingiausiais Britanijos žmonėmis.
„Appleby“ nuodugniai ir aktyviai tyrė visus pareiškimus. Esame patenkinti, kad nėra įrodymų apie kokią nors netinkamą veiklą – nei mūsų pačių, nei mūsų klientų“, – pažymėjo ši teisinių paslaugų kontora, turinti keletą biurų, tarp jų įsikūrusių Bermudoje ir Kaimanų Salose.
„Atmetame bet kokius kaltinimus, galinčius rodyti priešingai, ir mielai visokeriopai bendradarbiautume su bet kokiu teisėtu ir įgaliotu įtarimų tyrimu, vykdomu atitinkamų ir tiesiogiai susijusių tarnybų“, – sakoma bendrovės pranešime.
„Appleby“ dokumentų paviešinimas
Potencialus „Appleby“ dokumentų paviešinimas prognozuojamas po „pernai įvykusio duomenų saugumo incidento, per kurį buvo sukeltas pavojus daliai mūsų duomenų“, pridūrė firma, bet daugiau detalių nepateikė.
ICIJ, praeitais metais paviešinęs „Panamos popierius“ ir įžiebęs pasaulio politikos ir finansų elitą supurčiusį skandalą, pranešimo apie „Appleby“ dar nepaskelbė.
Konsorciumui suteikus viešą prieigą prie 11,5 mln. skaitmeninių dokumentų, pavogtų iš Panamoje įsikūrusios teisinių paslaugų bendrovės „Mossack Fonseca“, paaiškėjo, kaip daugelis pasaulio turtingųjų naudojasi ofšorinėmis bendrovėmis turtui nuslėpti. Remiantis šia informacija, iki šių metų kovo buvo pradėta mažiausiai 150 teisinių tyrimų 79 šalyse.
Britų dienraštis „The Telegraph“ trečiadienį straipsnį apie „Appleby“ incidentą paskelbė savo pirmajame puslapyje ir nurodė, kad „kai kurie turtingiausi žmonės pasaulyje baiminasi savo finansinių duomenų atskleidimo“.
„Kaip manoma, šis nutekinimas susijęs su kai kuriais turtingiausiais Didžiosios Britanijos žmonėmis, dabar duodančiais nurodymus teisininkams ir viešųjų ryšių bendrovėms, kad būtų apsaugota jų reputaciją“, – rašo laikraštis.
„Kairiosios pakraipos žiniasklaidos organizacijų pasaulinis konsorciumas“ ruošiasi paviešinti šią informaciją „artimiausiomis dienomis“, pridūrė konservatyvios pakraipos dienraštis.