Kibernetinio saugumo startuolis „Cyber Upgrade“ pritraukė 2,5 mln eurų investiciją

Lietuvoje įsikūrusi įmonė „Cyber Upgrade“, siūlanti kibernetinio saugumo sprendimus, gavo 2,5 mln. eurų investiciją dirbtinio intelekto (DI) asistento (angl. „copilot“), tobulinimui. DI asistentas padės panaikinti spragas tarp „popierinio“ ir realaus verslo saugumo, padės IT ekspertams atlikti kibernetinio saugumo auditus bei siūlys pagalbą realiuoju laiku, rašoma „Cyber Upgrade“ pranešime spaudai.
Kibernetinis saugumas
Kibernetinis saugumas / 123RF.com nuotr.

Lietuvoje veikianti dirbtiniu intelektu paremtų kibernetinio saugumo sprendimų teikėja „Cyber Upgrade“ skelbia pritraukusi 2,5 mln. eurų pradinio finansavimo (angl. „seed funding“) etape. Finansavimą skyrė „Superhero Capital”, „Specialist VC“, „FIRST PICK VC“, „NGL Ventures“, taip pat verslo angelai Marios S.Kalochoritis bei Sergėjus Anikinas, buvęs „PipeDrive“ generalinis direktorius.

Tai – antroji įmonės pritraukta investicija per pastaruosius 12 mėnesių, kuomet metų pradžioje, išankstinio finansavimo (angl. „pre-seed funding“) etape, įmonė paskelbė užsitikrinusi 650 000 EUR.

Finansavimas bus skirtas tolesniam įmonės kuriamo kibernetinio saugumo įrankio – automatizuoto DI asistento – tobulinimui. DI asistentas padės nuosekliai pereiti pilną kibernetinio audito procesą, siūlydamas galimus sprendimus realiuoju laiku, ir leis įmonėms objektyviai įvertinti savo sistemų saugumo lygį bei aptikti esamas spragas. Įrankis gali būti integruotas į plačiai daugybės komandų naudojamus vidinės komunikacijos kanalus, tokius kaip „Slack“ ar „Microsoft Teams“.

Šiuo įrankiu, siūlomu kaip prenumeruojama paslauga, siekiama, kad aukšto lygio kibernetinio saugumo užtikrinimas taptų prieinamas įvairaus dydžio įmonėms, ypač smulkiam verslui. Vien Jungtinėje Karalystėje apie 58 proc. mažųjų ir vidutinių įmonių (MVĮ) neturi pagrindinių kibernetinio saugumo saugiklių, o 25 proc. įmonių nemano galinčios atremti potencialias kibernetines grėsmes. Tokios įmonės dažnai neturi finansinių išteklių ekspertams samdyti, todėl tampa labiau pažeidžiamos ir rizikuoja gauti baudas už kibernetinio saugumo reikalavimų nesilaikymą.

„Mūsų tikslas – sukurti galingą įrankį, kuris leistų išvengti didelės ir brangiai kainuojančios kibernetinio saugumo komandos samdymo norint pasiekti tokį patį apsaugos ir atitikties lygį, kaip ir „Fortune 500“ sąrašų įmonių“, – teigia „Cyber Upgrade“ generalinis direktorius Aurimas Bakas.

Sprendimas rinkoje atsirado kaip tik tokiu metu, kai kibernetinio saugumo ekspertai susiduria su vis didesniais iššūkiais, tokiais kaip sparčiai griežtėjantys reguliaciniai reikalavimai. Dėl išaugusio darbo krūvio, šios srities specialistai neretai perdega ir dirba neefektyviai, o talentus surasti ir išlaikyti – ypatingai sunku. A.Bakas pabrėžė, kad DI asistentas potencialiai galėtų perimti 95 proc. kibernetinio saugumo ir atitikties užtikrinimo užduočių iš aukščiausios grandies vadovų.

Tikimasi, kad naujasis produktas taip pat prisidės ir prie sąmoningesnio ir platesnio požiūrio į tai, kas yra kibernetinis saugumas.

Įmonė planuoja toliau tobulinti savo dirbtinio intelekto sistemą, siekdama, kad ji veiktų visiškai autonomiškai ir be papildomos žmogaus priežiūros, o ateityje neatmeta ir platesnių platformos panaudojimo galimybių.

„Nors kol kas kūrėme įrankį, skirtą vidaus saugumo infrastruktūrų priežiūrai, matome, kad ateityje sprendimas turi potencialo tapti universalia platforma, tinkama visapusiškam atitikties procesų valdymui,“ – apibendrina ekspertas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis