15 diena važiuoja! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
Išbandyti

Kiek dabar valandų Mėnulyje? Europos kosmoso agentūra ragina įvesti „Mėnulio laiką“

Žmonijai vėl planuojant sugrįžti į Mėnulį, kyla įdomių naujų praktinių aspektų – Europos kosmoso agentūra (ESA) norėtų, kad Mėnulis turėtų savo laiko zoną, rašo ABCnews.com.
Kosmonautas Mėnulyje
Kosmonautas Mėnulyje / 123RF.com nuotr.

Šią savaitę agentūra pranešė, kad su kosmosu susijusios organizacijos visame pasaulyje svarsto, kaip geriausiai nustatyti laiką Mėnulyje. Ši idėja kilo per praėjusių metų pabaigoje Nyderlanduose vykusį susitikimą, kurio dalyviai sutarė, kad reikia skubiai nustatyti „bendrą Mėnulio atskaitos laiką“.

„Dabar pradedamos bendros tarptautinės pastangos, kad tai būtų pasiekta“, – sakė ESA navigacijos sistemų inžinierius Pietro Giordano, kurį cituoja JAV portalas ABCnews.com.

Kol kas Mėnulio misijos vykdomos pagal erdvėlaivį valdančios šalies laiką. ESA atstovai teigė, kad tarptautiniu mastu pripažinta Mėnulio laiko juosta palengvintų darbą visiems, ypač kai vis daugiau šalių ir net privačių bendrovių mąsto apie skrydžius į Mėnulį, o NASA jau netrukus ten ruošiasi ten siųsti astronautus.

Aplink žemės orbitą skriejančioje Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS) naudojamas vadinamasis pasaulinis koordinuotąsis laikas (angl. Coordinated Universal Time, UTC), dar kartais vadinamas Grinvičo laiku.

Jis yra toks pat, koks ir Jungtinėje Karalystėje, o nuo Lietuvos skiriasi dviem valandomis.

Mėnulio laikas turės būti praktiškas ten esantiems astronautams, pažymėjo ESA atstovas Bernhardas Hufenbachas.

„Tai bus nemenkas iššūkis, nes kiekviena diena truks net 29,5 Žemės dienos. Tačiau sukūrę veikiančią laiko sistemą Mėnuliui, galime tęsti ir kitų planetų atžvilgiu“, – pareiškime sakė B. Hufenbachas.

Pirmąjį skrydį į Mėnulį su astronautais po daugiau nei pusės amžiaus NASA planuoja 2024 m., o nusileidimą Mėnulyje – jau 2025 m, rašo ABCnews.com.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais