Maždaug 200 apskritimo formos darinių buvo rasti netoli Turpano miesto šiaurės vakarų Kinijos dalyje, „China Daily“ cituoja Huffingtonpost.com.
Panašūs ratilai Mongolijoje žymėdavo kapavietes, o didžioji dalis – šventas vietas.
Vietiniams šie apskritimo formos dariniai buvo žinomi jau seniai, o archeologai juos atrado tik 2003 metais. Kai kurie vėliau ėmė raustis po akmenimis ieškodami kapaviečių. Kinijos televizija CCTV pranešė, kad kapaviečių nerasta, o vietinė valdžia paragino baigti kasybas.
Dabar vienas Kinijos archeologas sako manantis, kad tokios keistos formos buvo naudojamos aukoms.
„Vidurinėje Azijos dalyje apskritimo formos paprastai žymi aukojimo vietas“, – sakė jau tris struktūrų tyrimus atlikęs archeologas Lyu Enguo'as.
„Galime įsivaizduoti, kad tai buvo aukų vieta Saulės dievams, – aiškino jis CCRV. – Saulė yra apvali, o aplink ją esantys objektai nėra apvalūs, jie yra stačiakampio ar kvadrato formų. O tai yra didelio masto darinys. Xinjiange pagrindinis šamanizmo aukų dievas buvo Saulė.“
Kitas archeologas iš Bristolio universiteto Volkeris Heydas Anglijoje pasakojo, kad panašūs ratilai Mongolijoje žymėdavo kapavietes, o didžioji dalis – šventas vietas.
Anot jo, darinių amžius gali siekti 4,5 tūkst. metų.