Kinijos Tiangong kosminė stotis skrieja aplink Žemę 340–450 km aukštyje.
Du kinų astronautai praleido devynias valandas atvirame kosmose, tai buvo ilgiausias užfiksuotas kosminis pasivaikščiojimas, – teigia Kinijos kosmoso administracija.
Kinijos Shenzhou-19 misijos astronautai Cai Xuzhe ir Song Lingdong šią savaitę užbaigė savo pirmąjį kosminį pasivaikščiojimą, trukusį devynias valandas, ir, kaip praneša Kinijos „Manned Space Agency“, pasiekė naują rekordą, aplenkdami 2001 metais nustatytą aštuonių valandų ir 56 minučių rekordą, kurį buvo pasiekę du amerikiečių astronautai.
Pasak „Manned Space Agency“, šis žygdarbis buvo dar vienas Kinijos ambicijų skleisti savo galią ir prestižą kosmose, ženklas.
Išskrido spalio pabaigoje
Astronautai į kosmosą išskrido spalio pabaigoje, kaip dalis misijos, skirtos statyti ir prižiūrėti Kinijos „Tiangong“ kosminę stotį.
Numatyta, kad trys astronautai praleis šešis mėnesius Tiangong stotyje, atliks eksperimentus ir vykdys kosmines misijas.
Pagal Kinijos naujienų pranešimus, šalies kosmoso planuotojai tikisi, kad „Tiangong“ misija taps svarbiu žingsniu siunčiant astronautus į Mėnulį artimiausiais metais.
Pirmasis išėjimas į atvirą kosmosą įvyko 1965-aisiais, kai Sovietų Sąjungos astronautas praleido 16 minučių už savo kosminio laivo.
Po kelių mėnesių amerikiečių astronautas atliko panašią misiją. Pirmasis kinų astronautas žengė į atvirą kosmosą 2008-aisiais, ir jo pasivaikščiojimas truko 19 minučių.
Siekia rimto tikslo
Kinijos kosmoso agentūra iš karto nepareiškė, kad šis pasivaikščiojimas yra pasaulio rekordas, o tiesiog pažymėjo, kad tai buvo ilgiausias išėjimas į kosmosą, atliktas kinų astronautų — galbūt laukdama tarptautinio pasaulio rekordo patvirtinimo.
Agentūra taip pat nurodė, kad du astronautai išėjo už „Tiangong“ ribų, siekdami rimto tikslo: įrengti įrangą, apsaugančią stotį nuo šiukšlių erdvėje, ir apžiūrėti kitą jos išorėje esančią įrangą.
Trys astronautai nėra vienintelė gyvybė Kinijos kosmoso stotyje. Jie į stotį atvežė vaisines museles, kad ištirtų, kaip sumažėjęs magnetizmas ir mikrogravitacija veikia jų elgesį ir augimą“, – pranešė Kinijos mokslų akademija.