„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kinijos nauja įgula atvyko į kosminę stotį „Tiangong“

Trys Kinijos astronautai, tarp jų vienintelė šalies moteris kosminių skrydžių inžinierė, trečiadienį anksti ryte pakilę į orbitą, pasiekė kosminę stotį „Tiangong“.
Li Zhipeng / ZUMAPRESS.com
Li Zhipeng / ZUMAPRESS.com

Misija „Shenzhou-19“ su trijule pakilo 4 val. 27 min. vietos (antradienį 22 val. 27 min. Lietuvos) laiku iš Dziučiuano palydovų paleidimo centro Kinijos šiaurės vakaruose, pranešė naujienų agentūra „Xinhua“ ir valstybinis transliuotojas CCTV.

Pasak Kinijos pilotuojamų skrydžių į kosmosą agentūros (CMSA), tarp įgulos narių yra 34 metų Wang Haoze (Vang Haodzė), vienintelė Kinijos moteris kosminių skrydžių inžinierė. Ji yra trečioji kinė, dalyvaujanti pilotuojamuose kosminiuose skrydžiuose.

Įgula į kosminę stotį atvyko apie 12 val. 51 min. (6 val. 51 min. Lietuvos laiku) ir susitiko su ankstesnės misijos „Shenzhou-18“ astronautais, „pradėdama naują įgulos pakeitimo orbitoje etapą“, pranešė valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“.

Naujoji „Tiangong“ komanda atliks eksperimentus, siekdama kosminės programos tikslo iki 2030 metų į Mėnulį nuskraidinti astronautų ir galiausiai įrengti Mėnulio bazę.

„Kaip ir visi kiti, svajoju nuvykti į kosminę stotį apsižvalgyti“, – antradienį susirinkusiems žiniasklaidos atstovams sakė Wang Haoze.

„Noriu kruopščiai atlikti kiekvieną užduotį ir apsaugoti mūsų namus kosmose, – sakė ji. – Taip pat noriu keliauti į kosmoso gilumą ir pamoti žvaigždėms.“

„Xinhua“ teigimu, kosmoso agentūra laikė paleidimą sėkmingu. Nurodoma, kad praėjus maždaug 10 minučių po starto erdvėlaivis atsiskyrė nuo raketos ir įskriejo į orbitą.

Vėliau „Xinhua“ pranešė, kad kosminis laivas 11 val. (5 val. Lietuvos laiku) prisijungė prie kosminės stoties pagrindinio modulio „Tianhe“ priekinio liuko ir kad po to trijulė pateks į modulį.

Didelės investicijos

Cai Xuzhe (Cai Siudžės) vadovaujama komanda į Žemę sugrįš balandžio pabaigoje arba gegužės pradžioje, sakė CMSA direktoriaus pavaduotojas Lin Xiqiangas (Lin Sičiangas) atskirame spaudos renginyje prieš paleidimą.

48 metų Cai Xuzhe, buvęs oro pajėgų pilotas, yra įgijęs patirties iš ankstesnio darbo „Tiangong“ 2022 metais, vykdant misiją „Shenzhou-14“.

Astronautų gretas papildė 34 metų Song Lingdongas.

Naujoji ir senoji įgula gyvens ir dirbs kartu apie penkias dienas, kad įvykdytų suplanuotas užduotis ir perduotų darbus, teigė CMSA.

Planuojama, kad „Shenzhou-18“ įgula į Žemę grįš lapkričio 4-ąją, priduriama pranešime.

Kinija, vadovaujant prezidentui Xi Jinpingui (Si Dzinpingui), suintensyvino planus dėl savo „kosminės svajonės“.

Jos kosmoso programa buvo trečioji, pagal kurią žmonės buvo iškelti į orbitą, be to, pagal ją į Marsą ir Mėnulį buvo nuskraidinti atitinkamai marsaeigis ir mėnuleigis.

„Tiangong“, kurioje kas pusmetį keičiasi iš trijų astronautų sudarytos komandos, yra šios programos pasididžiavimas.

Pastaraisiais dešimtmečiais Kinija skyrė milijardus dolerių pažangiai kosmoso programai, kuri prilygtų JAV ir Europos kosmoso programoms.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs