Atliekant šį istorinį šalies ambicingai kosminės stoties kūrimo programai manevrą, erdvėlaivis „Shenzhou-9“ buvo rankiniu būdu prijungtas prie modulio „Tiangong-1“.
Manevras buvo atliktas praėjus kiek daugiau nei savaitei nuo šio skrydžio į kosmosą, kuriame dalyvauja pirmoji kinų astronautė moteris, pradžios, po pirmadienį atlikto automatinio prijungimo.
„Pirmasis prijungimas rankiniu būdu užbaigtas normaliai“, – per tiesioginę valstybinės televizijos transliaciją paskelbė skrydžių kontrolės centras.
Rankiniu būdu atliktas „kosminis pasibučiavimas“ buvo pagrindinis šios „Shenzhou-9“ misijos tikslas; juo buvo išbandyta prijungimo technika, kuri yra labai svarbi kosmoso stoties statymui. Savo kosmoso stotį kinai planuoja pastatyti iki 2020 metų.
Abu kosminiai aparatai pirmą kartą orbitoje susijungė automatiškai birželio 18 dieną, o jau po kelių valandų trys „Shenzhou-9“ astronautai įžengė į eksperimentinį, pirmąjį Kinijos modulį „Tiangong-1“.
Anksčiau sekmadienį abu aparatai atsiskyrė – rengiantis sujungimui rankiniu būdu, kuris, kaip iš pradžių pranešė valstybinė žiniasklaida, turėjo įvykti maždaug vidurdienį (7 val. Lietuvos laiku), bet buvo baigtas tik maždaug 45 minutėmis vėliau.
Prijungimą rankiniu būdu sunku įvaldyti, nes tokiame manevre dalyvauja du laivai – skriejantys ta pačia orbita aplink Žemę tūkstančių kilometrų per valandą greičiu. Jie turi susijungti švelniai, kad nesunaikintų ir neapgadintų vienas kito.
Modulis „Tiangong-1“ orbitoje bus tik iki 2013 metų, o paskui bus pakeistas kitu.