Laivas „Jiaolong“ paniro į 7 015 m gylį Marianų įduboje vakarinėje Ramiojo vandenyno dalyje – tai buvo padaryta ketvirtuoju bandymu po laivo atvykimo į šį rajoną anksčiau šį mėnesį, pranešė naujienų agentūra „Xinhua“.
Panirimas į tokį gylį buvo atliktas tą pačią dieną, kai Kinija atliko savo pirmąjį kosminių aparatų sujungimą orbitoje rankiniu būdu – sudėtingą manevrą, kuris priartins šalį prie tikslo pastatyti savo kosmoso stotį.
„Šis panirimas rodo, kad povandeninio laivo darbas yra stabilus“, – per tiesioginę valstybinės televizijos transliaciją iš „Jiaolong“ aptarnaujančio laivo sakė misijos vadas Liu Fengas.
Laivu „Jiaolong“, kuris yra pavadintas kinų mitinio drakono vardu, į Marianų įdubą – giliausią vietą Žemėje – leidosi trys žmonės.
Tas pats povandeninis laivas pernai liepą Ramiajame vandenyne buvo nusileidęs į 5 188 m gylį, o nuo birželio 15-osios nerdamas kaskart nusileisdavo vis giliau. Ekspertai sako, kad 7 tūkst. m gylis yra riba jo konstrukcijoms.
Šios pastangos, kaip manoma, bent jau prilygo giliausio žmogaus valdomo aparato panirimo rekordui, kurį, kaip teigiama Guinnesso rekordų knygoje, 1960 metais pasiekė vienas JAV karinio jūrų laivyno karininkas ir vienas šveicarų okeanografas, nusileidę į Marianų įdubos dugną.