Kaip ir dauguma dabartinių saulės kolektorių, kinų sukurtas kolektorius prototipas generuoja energiją ir dienos metu. Kai apsiniaukia ir ima lyti, saulės kolektoriai panaudoja grafenu paremtą energijos surinkimo sistemą.
Lietaus vanduo turi įvairių druskų, kurias galima išskaidyti į teigiamus ir neigiamus jonus. Kinijos Vandenyno universiteto mokslininkai nori panaudoti grafeno sluoksnį tam, kad atskirtų teigiamą krūvį turinčius jonus (kalcio, amoniako ar natrio) ir generuotų elektros energiją.
Prototipas sukurtas prie saulės elementų pridėjus grafeno sluoksnį. Tuomet jis buvo įmontuotas ant skaidraus indžio alavo oksido ir plastiko pagrindo. Prototipas laboratorinėmis sąlygomis išmėgintas saulėtomis dienomis ir pilant lietaus pakaitalą.
Pirminių bandymų metu mokslininkams pavyko pasiekti 6, 53 proc. elektros energijos konvertavimo efektyvumą.
Mokslininkai energijos gavybai panaudoja cheminę reakciją, kurios metu teigiamo krūvio jonas prisiriša prie itin plono grafeno sluoksnio ir suformuoja dvigubą sluoksnį – vadinamą pseudokonduktorių, kuriame jau yra elektronai.
Tarp šių dviejų sluoksnių esantys skirtumai yra pakankami, kad būtų generuojama elektros srovė ir įtampa.
Dabar mokslininkai nori technologiją pritaikyti taip, kad jos pagalba būtų galima išgauti energiją iš įvairių kitų lietuje esančių jonų.