Planetologai ir geologai anksčiau šį mėnesį atvyko į Kiprą išbandyti įrangos Troodo kalnuose, kur, anot pareigūnų, geologinės sąlygos panašios į esamas Raudonojoje planetoje.
Projektą finansuoja Europos Komisija. Penktadienį įvyko jo planuotojų pirmasis susitikimas, įskaitant Kipro kosmoso tyrimų organizacijos (CSEO) ir Geologijos departamento pareigūnus.
„Per susitikimą buvo aptirti tarptautinės kosminės programos uždaviniai, geologiniai poreikiai ir tinkamiausios vietos šiam projektui“, – nurodė Kipro valstybinis Geologijos departamentas.
Uolienų tyrimų projektas yra „labai inovatyvus, nes iki šiol tikslūs Marso uolienų amžiaus tyrimai per ankstesnes misijas nebuvo atliekami“, sakoma pranešime.
Vis dėlto departamentas pažymėjo, kad „Troodo kalnų geologija turi daug bendra su Marso uolienomis“.
Geologijos departamento laikinasis direktorius Kristodulas Hadžigeorgijus sakė, kad penktadienį vykęs pasitarimas buvo sėkmingas, nes vietos specialistai galėjo pasidalyti savo patirtimi su tarptautiniais mokslininkais.
CSEO dalyvauja dideliame tarptautiniame Marso tyrimų projekte, į kurį yra įsitraukusios kitos trys Europos šalys ir Jungtinės Valstijos.
Organizacijos vadovas Georgas Danas sakė, kad šis projektas „dar kartą pabrėžia mūsų šalies geologijos unikalumą. Tai gali mums padėti pasiruošti kosminėms misijoms į kitus dangaus kūnus“.
„Dėl šio bendradarbiavimo sukursime naujų darbo vietų mokslininkams mūsų šalyje ir naujų tyrimų projektų, bendradarbiaujant su tarptautinėmis kosmoso agentūromis“, – pridūrė jis.