Į startuolį „Inobiostar“ suburta KU mokslininkų grupė sukūrė ir sėkmingai plėtoja aplinkai draugišką sorbentą – aerogelį su naftą skaidančiais mikroorganizmais į vandenį išsiliejusiems naftos teršalams neutralizuoti.
„Inobiostar“ ir KU sukurta biotechnologija naftos teršalus jūrinėje aplinkoje skaido pasitelkiant jais mintančius mikroorganizmus. „Sukurti jiems geriausias įmanomas sąlygas buvo viena kertinių užduočių. Laboratorijose atradome būdą, kaip minėtus mikroorganizmus apgyvendinti šiauduose – natūralių pagalbinių medžiagų terpėje. Tokiu būdu sprendimas ne tik puikiai atlieka savo pirminę funkciją, bet ir yra draugiškas aplinkai bei įgalinantis tikslingai panaudoti vietines žaliavas – žemės ūkio produkcijos likučius“, – yra aiškinusi mokslininkė.
Finansinė parama, į kurią galėjo pretenduoti tik moterų vadovaujamos įmonės, suteikia KU mokslininkų technologijai „deep tech“ (giliosios technologijos) statusą, reiškiantį, jog inovacija yra reikšminga visos Europos rinkai.
Skelbiama, jog į programos „Women TechEU“ paramą visoje Europoje pretendavo 467 startuoliai. Sėkmė lydėjo tik du kolektyvus iš Lietuvos, kuriems vadovauja moterys.