„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kliūčių nebeliko: JAV smulkias prekes pirkėjams pristatys skraidantys robotai

Autonominiai siuntinių pristatymo dronai vis dar atrodo kaip šis tas iš ateities, nors ne viena kompanija žada, kad tai - jau dabar pasiekiamos technologijos. Tačiau dabar ši svajonė iš tikrųjų virsta realybe - JAV Federalinė aviacijos administracija (FAA) vienai kompanijai suteikė leidimą naudoti autonominius dronus be jokios žmogaus priežiūros.
Tai yra demonstracinis prekių pristatymo dronas, pagamintas UPS
Tai yra demonstracinis prekių pristatymo dronas, pagamintas UPS / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Kai kalbame apie autonominius automobilius daug žmonių tik kreivai nusišypso – kaip galime galvoti apie gatvėmis važinėjančius robotus, kai net orlaiviai, keliaujantys ten, kur kliūčių yra nepalyginamai mažiau, skraido tik su žmogaus priežiūra? Žinoma, apie bepiločius yra girdėję visi, tačiau tiesa yra ta, kad tai daugiausiai tik per atstumą valdomi orlaiviai.

Tai, žinoma, nereiškia, kad autonominių orlaivių nėra – robotai jau skraido. Ir net įprasti lėktuvai turi autonominių galimybių. Tačiau plačiau visiškai autonominiai dronai nėra naudojami dėl vienos priežasties – tai nelegalu.

Bent jau buvo. FAA dar gruodį leido dronams ir naktį, ir dieną skraidyti virš žmonių galvų. O pirmoji tokia licencija išduota Masačusetse įsikūrusiai bendrovei „American Robotics“. Kompanijos vadovas Reese'as Mozeris džiaugdamasis šiuo pasiekimu pasakė: „Su šiuo patvirtinimu „American Robotics“ žengia į naują automatizuoto siuntinių pristatymo dronais erą“. Ir pridūrė, kad FAA pasitikėjimas atveria 100 milijardų dolerių vertės komercinių dronų rinką.

Ir iš tikrųjų, FAA patvirtinimas yra didžiulis pasiekimas. Dronai galės skraidyti virš žmonių galvų visiškai be jokio žmogaus įsikišimo. Niekas jų nevaldys, niekas jų neprižiūrės. „American Robotics“ tikina, kad jų sukurtas dronas „Scout“ turi visą reikiamą saugumo įrangą, pats vertina oro sąlygas, gali saugiai nusileisti, vengia susidūrimų su kitais orlaiviais. FAA dabar atrišo „American Robotics“ rankas toliau vystyti siuntinių pristatymo technologiją, kuri neišvengiamai sudomins didžiausias elektroninės prekybos kompanijas.

Tačiau autonominiai dronai nėra skirti išskirtinai tik siuntinių pristatymui. Jie gali pasitarnauti ir infrastruktūros priežiūros, žemės ūkio ir saugumo srityse. Kita vertus, tikriausiai jūs labiausiai laukiate būtent pirkinių pristatymo – kada nors jau visai greitai pasaulyje bus technologija, kuri leis dronui prie jūsų durų palikti jūsų vakarykščius pirkinius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs