Per pastaruosius 30 metų tokių diskų buvo parduota šimtai milijardų. Nepaisant to, B.Joel nutraukė savo karjerą, o muzika vis rečiau įrašinėjama į kompaktinius diskus. Norime jus trumpai supažindinti su ankstyvaisiais CD gyvavimo metais.
Tą pačią dieną, kai buvo išleistas pirmasis CD, prekyboje pasirodė ir pirmasis kompaktinių diskų grotuvas. Tuomet jis rinkoje buvo pristatomas kaip „naujas skaitmeninis grotuvas, naudojantis lazerio spindulius“. Tiek CD, tiek grotuvą pasauliui pristatė jungtinės „Philips“ ir „Sony“ pajėgos.
Iš tiesų pats kompaktinis diskas buvo išrastas keliais metais anksčiau, o į pirmą bandomąjį CD buvo įrašytas Richardo Strausso kūrinys „Eine Alpensinfonie“, tačiau kompaktinio disko gimtadieniu laikoma 1982 metų spalio 1 diena, kai jis pirmą kartą buvo išleistas į prekybą.
Pirmasis CD grotuvas, pavadinimu „Sony CDP-101“, 1982 metais kainavo 730 JAV dolerių (įvertinus infliaciją, šiandien tai būtų maždaug 1,75 tūkst. dolerių). B.Joel diską buvo galima įsigyti už 15 JAV dolerių (maždaug 35 doleriai dabartinėmis kainomis).
Įdomu dar ir tai, kad pirmuosiuose CD tilpo 74 minutės įrašo. Šis standartas buvo nustatytas atsižvelgiant į Bethoveno „Devintosios Simfonijos“ trukmę.
Šiandien kompaktinius diskus iš rinkos baigia išstumti skaitmeniniai failai. Pirmiausia buvo sukurtas „mp3“ formatas, kurį itin pamėgo „peer-to-peer“ technologijos entuziastai, kopijavę muzikos failus iš diskų ir jais dalindavęsi internete. Vėliau „Apple“ sukūrė „iPod“ muzikos grotuvą ir „iTunes“ parduotuvę – visa tai leido melomanams muzikos įsigyti internetu legaliai.