Kasmet vis didėjantis susidomėjimas Pi diena atspindi ir augantį susidomėjimą matematika populiarioje kultūroje. Anksčiau Pi domėjosi tik profesionalūs matematikai ir mokytojai, o dabar šis skaičius vis dažniau minimas filmuose ar žiniasklaidoje, rašo huffingtonpost.com.
Apie Pi vis dar atrandama naujų faktų. Kai kurie matematikai, kaip Petras Beckmannas 1976-aisiais savo knygoje „A History of Pi“, rašė, kad apie Pi daugiau nesužinosime nieko naujo, tačiau po 1976-ųjų atrasta dar įspūdingesnių Pi formulių ir algoritmų.
Panašiai nuo 1961-ųjų samprotavo ir Danielis Shanksas, pats suskaičiavęs 100 tūkst. Pi skaitmenų. Jis pareiškė, jog pratęsti Pi skaičiaus skaitmenų seką iki milijardo bus neįmanoma, tačiau tai padaryta jau 1989-aisiais.
Gerai žinomas matematikas ir fizikas Rogeris Penrose‘as savo knygoje „The Emperor's New Mind“ rašė, jog niekada nesužinosime, ar Pi skaičiuje bus išdėstyta dešimt septynetų iš eilės. Praėjus vos keliems mėnesiams po knygos išleidimo dešimt septynetų rasta jo paties nustatytame 580 mln. skaitmenų Pi skaičiuje.
Pagal naujausius duomenis, dabar nustatyti 13,3 mlrd. Pi skaičiaus skaitmenų.
Įdomių faktų apie Pi pavyko rasti ir per pastaruosius dvidešimt metų. Pavyzdžiui, 1997-aisiais rasta formulė ir su Pi susijęs algoritmas, kurie leido apskaičiuoti Pi skaičius pradedant nuo bet kurios pozicijos, tokios kaip milijoninis ar milijardinis skaičius, ir tam visai nereikėjo žinoti prieš tai sekančių skaitmenų ( nors jis veikia tik su dvejetainiais arba baziniais 16 skaitmenų).
O su pažangiomis kompiuterijos technologijomis ateityje galime tikėtis ir dar daugiau įdomių Pi atradimų.