Kriptovaliutų kasinėtojai trukdo nežemiškos gyvybės paieškoms

Tikriausiai esate užburti istorijų apie per naktį milijonieriai tapusius žmones, superautomobilius perkančius verslininkus ir daugybės bitkoininių milijonierių sėkmę. Tai, žinoma, nėra blogai, tačiau mokslininkams šios tendencijos nebepatinka. Keisčiausia tai, kad dėl kriptovaliutų populiarumo piktinasi gyvybės kitose planetose ieškantys astronomai. Kuo jie apskritai susiję su virtualiais pinigais?
Nr.14. galingi SETI radijo teleskopai klausosi kosmoso triuksmo_Nasa.gov
Nr.14. galingi SETI radijo teleskopai klausosi kosmoso triuksmo_Nasa.gov
Temos: 2 Kriptovaliutos SETI

Daugybė žmonių dėl skirtingų priežasčių piktinasi kriptovaliutų populiarumu. Vieni mano, kad visa tai - burbulas, kuris neturi ateities, kitiems tiesiog nusibodo nuolat girdėti pranešimus apie tendencijas kriptovaliutų rinkoje. Tuo tarpu SETI (ang. Search for Extraterrestrial Intelligence) programos mokslininkai, ieškantys gyvybės pėdsakų kitose planetose, negali patikėti, kad kriptovaliutų beprotybė trukdo jų darbui.

Radijo teleskopai surenka didžiulį kiekį informacijos, kurią vėliau reikia apdoroti. Kuo greičiau - tuo geriau, nes informacijos kiekis yra didžiulis, o aptikus daug žadančius signalus prie jų reikia praleisti daugiau laiko. Tam yra reikalingi naujausi ir galingiausi kompiuteriai, turintys pažangias vaizdo plokštes (GPU). Jau tikriausiai suprantate, kas nutiko.

Vaizdo plokštės, grubiai tariant, pirmiausiai yra skirtos vaizdų kūrimui ir analizavimui. Jos sutinkamos visur - nuo autonominių automobilių iki žaidimų kompiuterių ir, žinoma, kriptovaliutų kasyklų įrangos. GPU gamintojai džiaugiasi išaugusia paklausa, prie kurios stipriai prisidėjo kriptovaliutų kasyklų plėtra. Tai ir kelia nerimą SETI mokslininkams.

„Mes norėtume naudoti naujausius GPU, bet negalime jų gauti“, - teigia vyriausias SETI mokslininkas iš Kalifornijos universiteto Berklyje Danas Werthimeras. Dalis problemos yra ta, kad mes nežinome, kaip atrodys tie ženklai apie nežemiškos gyvybės egzistavimą, todėl reikia analizuoti kiek įmanoma platesnį radijo bangų spektrą. Tam, kaip jau turbūt supratote, reikia galingų GPU plokščių. Mokslinis centras neseniai susisiekė su įprastais tiekėjais, kurie pareiškė, kad reikiamų plokščių neturi.

Kitas radijo teleskopas HERA tyrinėja mūsų visatos istorijos laikotarpį maždaug 400 milijonų metų po Didžiojo sprogimo. Šiam projektui taip pat reikalingi galingi GPU. Pagal anksčiau nustatytas kainas buvo suplanuota, kad naujai GPU plokštei bus išleidžiama apie 500 dolerių, tačiau dabar tiekėjai pareiškė, kad kaina pakilo iki 1000. Mokslininkai teigia, kad kriptovaliutų kasyklų įsitvirtinimas daro tiesioginę įtaką Visatos tyrimams. Tačiau jau matosi prošvaistės.

Nauja rinka ilgai tuščia nebūna. Kriptovaliutų kasyklų paplitimas sukūrė naują technologijų rinką, kuriai kuriami nauji specializuoti produktai. Mokslininkai teigia, kad specialiai kriptovaliutų kasimui sukurtos mikroschemos sugrąžins GPU pardavimus į įprastas vėžes.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis