Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kuo stebuklinga geriausių virtuvės šefų taip geidžiama baltoji anglis?

Dabar – iškylų sezonas. Daugelis žmonių mėgsta laiką leisti gamtoje, džiaugti ant griliaus kepama mėsa ir draugų kompanija. Tam kartais prireikia ir medžio anglies. Bet ar žinojote, kad japonai naudoja kitokią anglį? Baltoji anglis ne tik atrodo, bet ir skamba puikiai, o jos savybės yra labai mėgstamos profesionalių šefų.
Baltoji anglis
Baltoji anglis / 123RF.com nuotr.

Binchōtan arba baltoji anglis iš esmės yra paprasta medžio anglis, gaunama kaitinant medžio gabalėlius tol, kol iš jų pasišalina vanduo bei lakios medžiagos. Likusi anglis yra švarus, sausas ir kaitrus kuras. Tačiau baltoji anglis yra kiek kitokia.

Binchōtan gaminama tik iš vienos rūšies medienos – ubame ąžuolo (Quercus phillyraeoides). Šiek tiek skiriasi ir gamybos procesas – pirolizės proceso pabaigoje anglis yra apdorojama itin aukštos temperatūros (iki 1000 laipsnių Celsijaus) garais. Tai sukuria itin kietą ir itin švarų produktą.

Baltoji anglis Japonijoje gaminama nuo Edo laikotarpio (tikriausiai nuo 17 amžiaus). Aukščiausios kokybės anglis siejama su Minabe miesteliu Vakajamos prefektūroje. Būtent čia pagamintos baltosios anglies labai geidžia profesionalūs virtuvės šefai ir geriausi Japonijos restoranai.

VIDEO: BEGIN Japanology - Charcoal

Baltoji anglis dega ne tokia karšta liepsna kaip paprasta medžio anglis, tačiau ji dega ilgiau. Tai padeda lengviau kontroliuoti temperatūrą, kas profesionaliems maisto gamintojams yra labai svarbu. Jiems patinka ir tai, kad baltosios anglies dūmai beveik neturi kvapo, kuris galėtų įsigerti į žuvį ar vištieną. Tiesa, surasti geros kokybės binchōtan šiais laikais nebėra taip lengva – šiuo vardu vadinama daug įvairios kokybės gaminių, kurie dažnai pasižymi kitokiomis savybėmis.

Japoniška baltoji anglis yra kietesnė už mūsiškę juodąją. Dėl šios priežasties binchōtan skleidžia metalinį skambėjimą. Japonai iš šios anglies gabalėlių gamina ir vėjo varpelius, ir netgi muzikos instrumentus. Štai tankinas, ksilofoną primenantis instrumentas, naudoja anglies skambesį melodijai kurti.

VIDEO: Llama Inn Chef Erik Ramirez on the History of Binchotan Charcoal

Galiausiai, įdomu ir tai, kad aukštos kokybės japoniškos baltosios anglies kitose šalyje beveik niekur nerasite. Maži kiekiai yra eksportuojami, tačiau dažniausiai paprastų parduotuvių nepasiekia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų