Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kuo ypatingas pigiausias pasaulyje privatus reaktyvinis lėktuvas?

„Cirrus Vision SF50“ – pigiausias privatus reaktyvinis lėktuvas pasaulyje. Skamba kaip prastas titulas, kuriuo tiesiog negalima girtis. Ar pigus lėktuvas gali būti geras? Kaip „Cirrus Vision SF50“ gali būti lyginamas su konkurentais? Kokiais bruožais jis juos lenkia?
„Cirrus Vision SF50“ reaktyvinis lėktuvas
„Cirrus Vision SF50“ reaktyvinis lėktuvas / Gamintojo nuotr.
Temos: 2 Lėktuvas Aviacija

Kaip jau minėta, „Cirrus Vision SF50“ yra pigiausias privatus reaktyvinis lėktuvas pasaulyje. Jo kaina nesiekia nė 2 milijonų dolerių. Jis, kaip ir gerokai brangesni konkurentai, turi hermetišką kabiną, leidžiančią pakilti į pakankamai didelį aukštį. „Vision SF50“ turi anglies pluošto fiuzeliažą ir gana didelius langus, o nelaimės atveju padės tradicinis „Cirrus Aircraft“ parašiutas.

Tokio parašiuto „Vision SF50“ konkurentai neturi, nors jie kainuoja kur kas brangiau. Pavyzdžiui, „Cessna Citation Mustang“ kainuoja 3,4 milijonus dolerių (bet šis lėktuvas nebegaminamas), o „HondaJet“ net 4,5 milijonus. Koks skirtumas tarp šių lėktuvų ir ar apsimoka mokėti brangiau?

Už papildomą kainą gautumėte papildomą variklį – daugelis mažų verslo klasės lėktuvų turi du variklius. Tai reiškia, kad jie gali skristi greičiau ir toliau. „Cirrus Vision SF50“ kruizinis greitis – 556 km/h, o „HondaJet“ – 669 km/h, „Citation Mustang“ – 557 km/h. „Vision SF50“ gali nuskristi daugiau nei 2000 km, o „HondaJet“ – dar 200 km toliau.

„HondaJet“ salonas šiek tiek erdvesnis, tačiau abu lėktuvai gali gabenti 6 keleivius. „Vision SF50“ sunaudoja šiek tiek mažiau kuro ir turėtų būti pigiau aptarnaujamas. Taigi, skirtumai tikrai menki, turint omenyje, kad lėktuvų kainos skiriasi dvigubai. Tai dar kartą parodo, kad „Cirrus Vision SF50“ yra didelis pasiekimas civilinėje aviacijoje.

„HondaJet“ yra prabangesnis ir tylesnis – to negalima nuvertinti. Jo varikliai yra toliau nuo fiuzeliažo ir yra sumontuoti virš sparno, todėl salone yra šiek tiek tyliau. „Vision SF50“ variklis yra tiesiai ant lėktuvo korpuso, todėl jame bus triukšminga. Visgi, šis lėktuvas turi ir dar vieną išskirtinumą – jį pilotuoti turėtų lėktuvo savininkas.

Daugelis privačių reaktyvinių lėktuvų yra sukurti tarsi prabangūs limuzinai ir juos pilotuoja samdomi lakūnai. Bet „Cirrus Aircraft“ lėktuvą „Vision SF50“ kūrė turėdami omenyje, kad jį pilotuos jo savininkas. Todėl užtikrino, kad jo valdymas būtų kiek įmanoma paprastesnis, lėktuve įdiegtos naujausios kompiuterinės valdymo sistemos.

VIDEO: Pigiausias pasaulyje privatus reaktyvinis lėktuvas

Anksčiau panašų lėktuvą kūrė ir „Eclipse Aviation“, bet kompanija bankrutavo taip ir nepradėjusi gamybos. Planuojama, kad „Vision SF50“ bus pakankamai populiarus: šiemet bus pagaminta apie 50 šių lėktuvų, o kitąmet – 75-125. Dalis jų iškeliaus į Europą.

Papildomas saugumas, neblogos kuro sąnaudos ir supaprastinta lėktuvo valdymo aplinka yra didžiuliai „Vision SF50“ lėktuvo privalumai, nekalbant vien tik apie dvigubai mažesnę kainą. Įdomu, ar „Honda“ reaguos į šiuos dešimtmetį brendusius pokyčius rinkoje. Kompanija svarsto plėsti gaminių pasiūlą, bet kol šis procesas pajudės „Cirrus Aircraft“ gali užimti ženklią rinkos dalį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos